w ,

Będzie 500 plus dla kolejnej grupy obywateli. Kto je dostanie?

Ze swojego 500 plus będzie się niebawem cieszyła kolejna grupa obywateli naszego kraju. Wszystko na mocy nowego rozporządzenia otwierającego drogę do podniesienia wynagrodzeń.

500 plus mundurowi podwyżka
Fot. NBP

Ze swojego 500 plus będzie się niebawem cieszyła kolejna grupa obywateli naszego kraju. Wszystko na mocy nowego rozporządzenia otwierającego drogę do podniesienia wynagrodzenia.

500 plus – dla kogo tym razem?

Ze swoich 500 zł już niebawem cieszyć się będą nowi obywatele. To jednak tym razem nie rodziny z dziećmi ani osoby starsze. Pieniądze wpadną bowiem do portfeli mundurowych. Mowa tu o policjantach, straży granicznej, strażakach czy mundurowych pracownikach Służby Ochrony Państwa.

POLECAMY:
500 plus urośnie dwukrotnie! Rodziny znów się obłowią

Rząd właśnie przyjął specjalne rozporządzenie w tej sprawie. Zgodnie z jego zapisami wyżej wymienione grupy mogą liczyć na podniesienie kwoty bazowej wynagrodzenia w kwocie 500 zł. To zapewne poprawi ich sytuację materialną.

500 plus – Polacy zmęczeni hasłem?

Praktycznie każdego dnia z mediów słyszymy o 500 plus. Media prorządowe nieustannie chwalą się tym, czego dokonał rząd Prawa i Sprawiedliwości w tej materii i jak poprawił byt rodzin. Hasło to na stałe wpisało się w retorykę partii rządzącej w naszym kraju.

Dobrze jednak, że swoje 500 plus ma coraz to więcej grup społecznych. Jak wiadomo, nie tylko wieloletnie rodziny mają swoje potrzeby. Zmianę przepisów w tej kwestii rząd Zjednoczonej Prawicy zapowiadał już w listopadzie 2018 r. czyli dość dawno.

Podwyższone pensje będą dotyczyć tym razem mundurowych. Ale to nie wszystko! Zgodnie z doniesieniami „Dziennika Gazety Prawnej”, będzie tej grupie przysługiwał inny bonus, czyli tzw. „nagroda roczna”.

POLECAMY:
Rząd zawiedziony 500 plus? Liczba urodzin nie rośnie i będzie spadać

Jak zmieni się wynagrodzenie służb mundurowych?

Zapowiadane przez rząd podwyżki w przypadku np. pracowników Służby Ochrony Państwa (SOP) przeciętnie wyniesie maksymalnie 7234 zł brutto. W przypadku straży granicznej mówi się o kwocie 6125 zł brutto. Zabrakło niestety informacji o tym, jak zmieni się sytuacja mundurowych należących do Straży Pożarnej. Zgodnie z informacjami z mediów mundurowi otrzymają też wyrównanie wypłat od początku 2020 roku.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, Głos Wielkopolski

Zobacz także:

ernest musiał małgorzata heretyk ślub

Młode gwiazdy TVN wzięły ślub na planie programu! Wkrótce w telewizji

orlen oil koronawirus

Nietypowe działanie giganta. Orlen pomoże w walce z koronawirusem