w ,

PŁACZĘPŁACZĘ

Epidemia koronawirusa. Dramatyczne zdjęcie pielęgniarki z Włoch

Cały świat ogarnia epidemia koronawirusa. Każdego dnia w pocie czoła i praktycznie bez chwili odpoczynku pracują nie tylko służby, ale i lekarze oraz pielęgniarki.

epidemia koronawirusa pielęgniarka włochy epidemia
Fot. Instagram

Cały świat ogarnia epidemia koronawirusa. Każdego dnia w pocie czoła i praktycznie bez chwili odpoczynku pracują nie tylko służby, ale i lekarze oraz pielęgniarki. O tym, jak ciężka to praca, pokazują zdjęcia wrzucane do sieci przez pracowników służb medycznych.

Epidemia koronawirusa – cztery nowe przypadki w Polsce

Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia podało, że są cztery nowe przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie na terenie Polski mamy zatem już 68 zarażonych. Do tej pory jedna osoba zmarła – to 57-letnia kobieta, która w stanie ciężkim trafiła do szpitala w Poznaniu.

POLECAMY:
Jasnowidz Jackowski najnowsze wizje. Podał datę końca lockdownu

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła kilka dni temu już nie epidemię koronawirusa, a pandemię. To powoduje, że zaczynamy żyć w innej rzeczywistości, niż do tej pory. Po raz kolejny głos w sprawie zabrał Tedros Adhanom, szef WHO. Poinformował , że Europa jest w tej chwili „nowym epicentrum pandemii, gdzie stwierdzono większą liczbę zgłoszonych przypadków i zgonów niż reszta świata łącznie, z wyjątkiem Chin„.

Praca nawet 100 godzin bez snu.

Jestem pielęgniarką, a teraz mam do czynienia z tym nagłym przypadkiem. Ja też się boję, ale nie idę na zakupy, boję się iść do pracy. Boję się, bo maska może nie przylegać dobrze do mojej twarzy. Może przypadkowo dotknąłem się brudnymi rękawiczkami, a może soczewki nie zakrywają całych oczu i coś mogło mi umknąć – tak zaczęła swojego posta na Instagramie pielęgniarka z Włoch Alessia Bonari.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Alessia Bonari (@alessiabonari_)

To jej kraj jest w Europie największym ogniskiem koronawirusa, a sytuacja tam jest dramatyczna.

Jestem fizycznie i psychicznie zmęczona. Podobnie jak wszyscy moi koledzy, którzy od tygodni są w tym samym stanie co ja, ale to nie przeszkodzi nam w wykonywaniu naszej pracy, tak jak zawsze. Będę nadal leczyć i opiekować się moimi pacjentami, ponieważ jestem dumna i zakochana w mojej pracy – pisze.

Od tego, kto czyta ten post, proszę, aby nie udaremniał naszych wysiłków. Aby był bezinteresowny, aby pozostał w domu i w ten sposób chronił tych, którzy są bardziej wrażliwi. My, młodzi ludzie, nie jesteśmy uodpornieni na koronawirusa, my też możemy zachorować. Zrób swoje, proszę cię!

6 godzin bez toalety i wody

Pielęgniarka przyznała, że po założeniu odzieży ochronnej nie może pić ani korzystać z toalety przez 6 godzin. Wszyscy pracują non stop i wielkim stresie nie wspominając o ryzyku, jakie stwarza kontakt z chorymi pacjentami. Jej zdjęcie mrozi krew w żyłach, pokazuje, jak wygląda twarz zmęczonej pielęgniarki, która przez większość dnia ma na twarzy maskę. Widać też ślady po masce i czerwone otarcia.

POLECAMY:
Epidemia koronawirusa. Dramatyczne zdjęcie pielęgniarki z Włoch
”]

Apel trzeba potraktować poważnie. Zarówno rząd, jak i lekarze czy samorządowcy apelują do wszystkich, aby potraktować zagrożenie poważnie. Epidemia koronawirusa to nie przelewki. Należy pozostać w domach i ograniczyć kontakty. Tylko w ten sposób uda się wesprzeć tych, którzy po 100 godzin pracują bez wytchnienia, by ratować sytuację. Nie utrudniajmy więc tego i podziękujmy w taki chociaż sposób.

Również u nas lekarze pracuję ciężko i zasługują na wypoczynek.

AKTUALNA MAPA KORONAWIRUSA W POLSCE – STAN NA g. 17:50 13 marca 2020 r.

koronawirus mapa polski

Źródło: Instagram / Alessia Bonari

Zobacz także:

tom hanks znani ludzie zakażeni koronawirusem

Tom Hanks i inni – znane osoby zakażone koronawirusem [TOP 10]

stan zagrożenia epidemicznego koronawirus

Żarty się skończyły! Rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego