w , ,

KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Żarty się skończyły! Rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego

W walce z koronawirusem rząd wytacza najcięższe działa i wprowadza stan zagrożenia epidemicznego. Nasza rzeczywistość zmieni się drastycznie na minimum 10 dni.

stan zagrożenia epidemicznego koronawirus

W walce z koronawirusem rząd wytacza najcięższe działa. Wprowadza STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO. Od najbliższej nocy z soboty na niedzielę ograniczona zostanie działalność centrów handlowych – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Ale to nie koniec zmian. Nasza rzeczywistość zmieni się drastycznie na minimum 10 dni.

Stan zagrożenia epidemicznego – skutki, konsekwencje, co oznacza?

Lada chwila rząd przywróci pełne i konkretne kontrole na granicach kraju. Do tego 14-dniowa kwarantanna dla wszystkich Polaków wracających do Polski. Ponadto wprowadzony zostanie szereg innych regulacji, w tym ograniczenie zgromadzeń powyżej 50 osób, zamknięcie galerii handlowych. Sytuacja jest poważna!

POLECAMY:
Epidemia koronawirusa. Dramatyczne zdjęcie pielęgniarki z Włoch

Naszym podstawowym zadaniem jest powstrzymanie takiego przyrostu zakażeń, jaki mają nasi sąsiedzi – powiedział premier podczas konferencji prasowej. Nie ma innego wyjścia, bo ceną jest bezpieczeństwo i zdrowie Polaków – powiedział premier.

W galeriach otwarte mogą być tylko sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Zamknięte będą obligatoryjnie wszystkie restauracje, bary, puby i kasyna. Punkty gastronomiczne będą jednak mogły sprzedawać posiłki i dowozić je do domu.

Zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób

Rząd wprowadza także całkowity zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Chodzi o zgromadzenia o charakterze publicznym, państwowym ale też religijnym. Nie ma znaczenia miejsce spotkania – nie będzie wolno gromadzić się tak w budynkach, jak i na świeżym powietrzu.

Niestety spodziewamy się w najbliższych dniach fali zachorowań. Bez tych decyzji ta fala mogłaby się wymknąć spod kontroli. Nie możemy na to pozwolić – powiedział premier. – Od tego, jak się teraz zachowamy, zależy los naszych najbliższych – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

POLECAMY:
17 tys. zł za... zakażenie koronawirusem. Naukowcy szukają jeleni?

Większość przypadków, które następnie są rozsadnikami epidemii koronawirusa w Polsce, to przypadki, można powiedzieć, w ścisłym tego słowa znaczeniu, zaimportowane – mówił Morawiecki. – Nie chcemy, żeby koronawirus napływał do nas znowu dużymi falami – dodał.

To nie jest czas na zabawę, to czas na wspólne racjonalne działanie, by przerwać ten pas transmisyjny przenoszenia zarażenia z człowieka na człowieka.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że w najbliższych godzinach zostaną ogłoszone dwa rozporządzenia: pierwsze dotyczy przywrócenia kontroli na granicach, a drugie – obostrzeń dla cudzoziemców i kwarantanny. – To bardzo trudna decyzja, ale ona była konieczna – powiedział. Minister zdrowia przewiduje, że w ciągu tygodnia nastąpi znaczny wzrost zachorowań w Polsce.

Stan wyjątkowy to kolejny etap zmian w walce z koronawirusem

W ostatnich dniach zapadły już inne decyzje m.in. o zawieszeniu od 12 marca do 25 marca zajęć dydaktycznych w placówkach oświatowych publicznych i niepublicznych, na uczelniach wyższych i uczelniach artystycznych; odwołaniu wszystkich imprez masowych; zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, filharmonii, muzeów, kin oraz wsparciu wojska dla antyepidemicznych działań na lotniskach.

Źródło: Wirtualna Polska, Onet.pl, Gazeta.pl, Polsat News

Zobacz także:

epidemia koronawirusa pielęgniarka włochy epidemia

Epidemia koronawirusa. Dramatyczne zdjęcie pielęgniarki z Włoch

anna karwan taniec z gwiazdami

Odważne słowa Anny Karwan. Ma nadzieję na swoją metamorfozę