w ,

PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF OMGOMG HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Tom Hanks i inni – znane osoby zakażone koronawirusem [TOP 10]

Znani ludzie zakażeni koronawirusem to nie tylko Tom Hanks i Rita Wilson. Wirus zbiera kolejne żniwa wśród znanych postaci.

tom hanks znani ludzie zakażeni koronawirusem
Fot. Instagram/Tom Hanks

Tom Hanks i jego żona Rita Wilson są do tej pory najbardziej znanymi osobami zakażonymi koronawirusem SARS-CoV-2. Znany aktor wraz z partnerką nie są jednak oczywiście jedynymi osobistościami, którzy chorują na COVID-19. W tym artykule zebraliśmy 10 najbardziej znanych person zakażonych wirusem.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Pierwsze przypadki nowego koronawirusa o symbolu 2019-nCoV odnotowano już w grudniu 2019 r. w chińskiej miejscowości Wuhan. Od tamtej pory na całym świecie obserwujemy nie tylko ogromny wzrost zarażeń w samej prowincji, lecz również w innych regionach Chin ale i świata.

Amerykańscy naukowcy istotnie ostrzegali od dawna, że ten groźny wirus nie ma pochodzenia naturalnego i mógł się „wymknąć” z laboratorium w Wuhan, gdzie prowadzono nad nim badania. 30 stycznia tego roku WHO ogłosiło alarm i stan zagrożenia dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym.

Obecnie na całym świecie stwierdzono ponad 133 tys. przypadków zachorowań, a blisko 5 tys. osób zmarło. Dane te mogą być jednak nie do końca precyzyjne. W Europie najbardziej dramatyczna sytuacja ma miejsce we Włoszech, gdzie liczba zakażonych wynosi już ponad 15 tys. osób, a liczba zmarłych przekroczyła tysiąc. W Polsce odnotowano dotąd 61 przypadków zakażenia i jedną ofiarę śmiertelną.

Jakie są objawy zarażenia koronawirusem?

Specjaliście twierdzą, że z pewnością w większości objawy pokrywają się z tymi, z którymi mamy do czynienia przy grypie. Objawy infekcji wywołanej przez koronawirus są więc dosyć charakterystyczne dla typowej choroby dróg oddechowych.

Jednak w przypadku koronawirusa mamy do czynienia z o wiele bardziej uciążliwą gorączką powyżej 38 stopni Celsjusza. Do tego dochodzi bardzo silny kaszel, duszności, w skrajnych przypadkach ostre zapalenie płuc grożące śmiercią.

Osoba, która podejrzewa u siebie zachorowanie na koronawirusa, a która przebywała w Chinach (prywatnie czy służbowo), powinna natychmiast odciąć się od innych domowników i zgłosić do lekarza.

Główny Inspektorat Sanitarny szczegółowo informuje na swoich stronach internetowych o aktualnie obowiązujących zasadach postępowania z ludźmi, którzy mają objawy zarażenia (w tym dla podróżnych). Więcej na ten temat TUTAJ.

Znani ludzie zakażeni koronawirusem

Na kolejnych slajdach przedstawiamy wam najbardziej znane osoby zakażone do tej pory koronawirusem. To przedstawiciele świata sportu, filmu, muzyki, polityki czy literatury. Wirus może dotknąć więc każdego niezależnie od statusu społecznego.

janja lesar

Janja Lesar – kim jest gwiazda „Tańca z gwiazdami”? Ujawniamy szczegóły

epidemia koronawirusa pielęgniarka włochy epidemia

Epidemia koronawirusa. Dramatyczne zdjęcie pielęgniarki z Włoch