w

Koronawirus. Żabki czynne krócej, a w środku zupełna nowość

Koronawirus wymusza zmiany także w sieciach handlowych. Swoje plany ogłosiła właśnie Żabka, która wprowadza kilka ważnych zmian.

żabka a koronawirus
Fot. Żabka

Sieci handlowe wdrażają zmiany związane z epidemią koronawirusa w Polsce. O swoich najnowszych decyzjach właśnie poinformowała Żabka. Koronawirus ma nie przeszkodzić jej w normalnym funkcjonowaniu.

Żabka a koronawirus. Inne godziny otwarcia

Żabka w komunikacie dla mediów wyjaśniła, że obserwuje rozwój sytuacji związanej z COVID-19. Sklep dostosowuje działania do instrukcji przekazanych przez NFZ i zaleceń WHO oraz zapisów specustawy.

POLECAMY:
Skrajna nieodpowiedzialność Brytyjczyków. Drwią sobie z koronawirusa

Najważniejszym krokiem jest ograniczenie standardowych godzin funkcjonowania sklepów, które będą otwarte od godz. 7:00 do 22:00. Skrócenie godzin otwarcia placówek obowiązuje do odwołania.

Wkrótce w Żabce nie kupimy produktów z Włoch

W celu ograniczenia gromadzenia się osób w placówkach, Żabka wprowadziła instrukcję umożliwiającą franczyzobiorcom określanie liczby osób przebywających w jednym czasie w sklepie.

Kolejną kluczową zmianą jest zupełna nowość. Sieć właśnie dystrybuuje dodatkowe wyposażenie w formie przegrody pleksi, które umożliwia dodatkową ochronę i oddziela kasjerów od klientów.

POLECAMY:
Jasnowidz Jackowski najnowsze wizje. Podał datę końca lockdownu

Nie mniej ważna jest inna informacja – sieć wstrzymała dostawy realizowane bezpośrednio i związane z przemieszczaniem się osób z regionów objętych rekomendacją wstrzymania podróży przez Główny Inspektorat Sanitarny. Oznacza to ni mniej, ni więcej, tylko to, że w Żabce już za jakiś czas nie kupimy produktów dostarczanych z Włoch.

Ten krok okazał się najbardziej kontrowersyjnym. Zareagowała na niego już Ambasada Włoch, która wyraziła zaskoczenie i żal. Nie sposób się jej dziwić, bowiem koronawirus stał się globalnym – a nie tylko włoskim – problemem, a dotąd nie ma jakichkolwiek dowodów, by żywność była źródłem czy też środkiem przenoszenia koronawirusa.

POLECAMY:
Maseczki źródłem infekcji? Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega

Wydaje się, że Żabka Polska nie do końca przemyślała ten ruch.

Żabka a koronawirus. Sieć zapewnia, że sklepy nie będą puste

Sieć w oświadczeniu potwierdziła, że zapewniony ciąg logistyczny. Ponadto opracowała różne scenariusze w ramach obowiązującego w sieci Planu Ciągłości Działania, co pozwala sprawnie reagować na nieprzewidziane sytuacje. W notce zaznaczono, że Żabka zamierza się oczywiście koncentrować na kluczowych grupach produktów.

Oświadczenie zakończyło stwierdzenie, że marka obserwuje przebieg wydarzeń i analizuje różne scenariusze.

źródło: Żabka Polska

Zobacz także:

zarobki skoczków

Krótszy sezon, ale skoczkowie i tak zarobili fortunę. Polacy w czołówce

vittorio gregotti nie żyje

Co za tragedia. Wielki mistrz zmarł z powodu koronawirusa