w ,

Szkoły zamknięte znacznie dłużej? Nowa data zwala z nóg

Czy szkoły będą zamknięte dłużej niż do 25 marca? To bardzo prawdopodobne, a nowa data może zszokować wielu rodziców i uczniów.

szkoły zamknięte dłużej

Choć według obecnie obowiązujących decyzji uczniowie mają wrócić do szkół już 26 marca, to wydaje się to mało prawdopodobne. Potwierdził to sam minister edukacji, Dariusz Piontkowski. Czy szkoły będą zamknięte dłużej?

Szkoły zamknięte dłużej przez szczyt epidemii koronawirusa

Wszystko związane jest ze szczytem zachorowań na koronawirusa, który ma przypaść właśnie w przyszłym tygodniu.

Wydaje się oczywiste, że absurdem byłoby otwieranie szkół, więc to kwestii czasu, kiedy wydamy kolejne rozporządzenie mówiące o tym, że wydłużymy okres zamknięcia – powiedział w programie „Kwadrans Polityczny” w TVP 1 minister edukacji, Dariusz Piontkowski.

POLECAMY:
Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzicom należą się spore pieniądze

Zachęcony przewidywaniami prowadzącego rozmowę Krzysztofa Ziemca, szef resortu edukacji przyznał, że bardzo prawdopodobne jest, iż uczniowie nie wrócą do szkół wcześniej niż przed Wielkanocą.

Bardzo prawdopodobne jest, że kolejnym momentem, do którego przełożymy zamknięcia szkół, to będą właśnie święta Wielkanocne. Po tym terminie będziemy sprawdzali co dalej – powiedział Piontkowski.

Szkoły zamknięte dłużej. A co z egzaminami?

Minister przyznał, że przedłużenie zamknięcia szkół do Wielkanocy nie musi powodować zmiany terminów egzaminów – ósmoklasistów i maturalnych. Dodał jednak, że istnieje taka możliwość. W przypadku egzaminu 8-klasistów terminy rekrutacji byłyby wydłużone.

POLECAMY:
Złe wieści dla Polski. Znamy najlepszą temperaturę dla rozwoju wirusa

Nieco gorzej wygląda sprawa z maturami, ale te też mogą być przesunięte. To jednak bardziej skomplikowana sprawa, bo terminy egzaminów są rozłożone na wiele dni.

Dariusz Piontkowski duże nadzieje wiąże z nauką zdalną za pomocą platform e-learningowych i dzienników elektronicznych. A tam gdzie ich nie ma, to nawet przez… komunikatory społeczne czy e-maile, które mieliby zebrać nauczyciele. To inny sposób realizacji podstawy programowej, ale w tej sytuacji wydaje się on niezbędny.

POLECAMY:
Jasnowidz Jackowski najnowsze wizje. Podał datę końca lockdownu

W związku z tym ministerstwo nie planuje przekładania wakacji i chciałoby, żeby odbyły się one normalnie.

Zobacz także:

vittorio gregotti nie żyje

Co za tragedia. Wielki mistrz zmarł z powodu koronawirusa

koronawirus wrocław ksiądz samolot

Koronawirus. Ksiądz z awionetki odpędzał epidemię relikwiami Jana Pawła II