w ,

Dzieci też chorują! Niemowlę z koronawirusem na OIOM-ie

Z ostatnich doniesień wynika, że dzieci wyjątkowo lekko lub praktycznie bezobjawowo przechodzą infekcję. Co jakiś czas jednak pojawiają się u nich ciężkie objawy.

niemowlę z koronawirusem

Niemowlę z koronawirusem na OIOM-ie! Z ostatnich doniesień medialnych na temat koronawirusa wynika, że dzieci wyjątkowo lekko lub praktycznie bezobjawowo przechodzą infekcję. Jednak pojawiają się wyjątkowo ciężkie przypadki.

Niemowlę z koronawirusem w ciężkim stanie

Przypadek, o którym mowa, może być całkowicie pierwszym tak ciężkim przypadkiem zakażenia koronawirusem w Japonii – tak oceniają tamtejsze służby medyczne. Jednak już wcześniej w Chinach i kilku innych państwach zgłaszano trudne przypadki dzieci z wyjątkowo ciężkimi objawami choroby.

POLECAMY:
Dzieci też chorują! Niemowlę z koronawirusem na OIOM-ie
”]

Do tej pory wszyscy twierdzili, że dzieci przechodzą chorobę wyjątkowo łagodnie, czasem całkowicie bez objawów. U większości objawy występowały, ale miały one łagodny przebieg. Pojawiły się jednak w mediach doniesienia o dzieciach w wieku poniżej trzech lat w bardzo ciężkim stanie, co zauważył jeden z naukowców z Uniwersytetu Medycznego Aichi Morishima Tsuneo.

Japonia z ponad 2,2 tys. zakażonych

W Japonii liczba potwierdzonych przez służby infekcji koronawirusem wzrosła tylko dziś (w środę) o 105, co daje już 2,2 tys. osób. Do tego jednak należy doliczyć ok. 700 osób zakażonych na statku wycieczkowym Diamond Princess o którym nie tak dawno było bardzo głośno.

W kraju nasilają się też coraz bardziej apele o pilne wprowadzenie stanu wyjątkowego i kolejnych restrykcji w kwestii przemieszczania się mieszkańców. Yoshihide Suga – główny sekretarz japońskiego rządu – stwierdził, że Japonia już teraz znajduje się na krawędzi i być może trzeba będzie stan wyjątkowy wprowadzić w życie.

POLECAMY:
Wyciskacz łez. 5-latek z koronawirusem pytał matkę, czy umrze

Premier Shinzo Abe wydał z kolei tego samego dnia sprzeczne oświadczenie. Jego zdaniem Japonia jednak nie jest jeszcze w tak trudnej sytuacji, był trzeba było wprowadzać kolejne ograniczenia dla ludności.

Na świecie już prawie milion chorych

Epidemia koronawirusa na całym świecie to już prawie 900 tys. przypadków zakażeń. Francja ogłosiła, że według szacunków nawet 1000 bezdomnych w kraju jest zakażonych koronawirusem.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Wielkiej Brytanii zwiększyła się w ostatniej dobie o 563 i wynosi obecnie 2352. Z kolei w Stanach Zjednoczonych odnotowano już ponad 4 tys. zgonów. W nieco ponad dobę przybyło tysiąc ofiar śmiertelnych.

Aktualna mapa zachorowań:

mapa koronawirus

Źródło: Interia.pl, Twitter

Zobacz także:

Tadeusz Müller

Syn Magdy Gessler o matce. Te słowa mogą zdziwić jej fanów

500 plus i trzynasta emerytura do likwidacji

500 plus i trzynasta emerytura do likwidacji? Trzeba ratować gospodarkę