w ,

Smutny dzień dla świata muzyki. Koronawirus zabił kolejnego artystę

Znany oraz ceniony muzyk i kompozytor, trzykrotny zdobywca Nagrody Emmy, zmarł z powodu koronawirusa. Miał zaledwie 52 lata.

adam schlesinger nie żyje koronawirus

Znany oraz ceniony muzyk i kompozytor, trzykrotny zdobywca Nagrody Emmy, zmarł z powodu koronawirusa. Miał zaledwie 52 lata.

Adam Schlesinger ofiarą koronawirusa

Adam Schlesinger, kompozytor i muzyk, odszedł 1 kwietnia. Ostatnie dwa tygodnie spędził na oddziale szpitalnym i był podłączony do respiratora. Jeszcze wczoraj osoby z jego najbliższego otoczenia informowały media o poważnym stanie zdrowia muzyka.

POLECAMY:
Chińczycy przysyłają do Europy SZAJS. Holandia wycofała maseczki

To kolejna już znana osobistość w ostatnich dniach, która padła ofiarą wyjątkowo zjadliwego koronawirusa z Wuhan, czy też choroby zwanej COVID-19. O śmierci artysty doniosły media na całym świecie m.in. przez medium społecznościowe Twitter. Dziś media pisały równiez o odejściu z powodu koronawirusa innej znanej osobistości. To Ellis Marsalis Jr.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”en” dir=”ltr”>Tom Hanks, Stephen Colbert, Rachel Bloom and Jack Antonoff are among many who paid tribute to Fountains of Wayne’s Adam Schlesinger, who died Wednesday from coronavirus complications <a href=”https://t.co/OT6wxwt8gG”>https://t.co/OT6wxwt8gG</a> <a href=”https://t.co/KmOgbKSE9d”>pic.twitter.com/KmOgbKSE9d</a></p>&mdash; Rolling Stone (@RollingStone) <a href=”https://twitter.com/RollingStone/status/1245695800388268034?ref_src=twsrc%5Etfw”>April 2, 2020</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Kim był Adam Schlesinger?

Adam Schlesinger był znanym na całym świecie artystą i producentem muzycznym. Tworzył piosenki m.in. dla Jonas Brothers, Katy Perry, The Monkees czy zespołu America. Był także muzyki teatralnej, a nawet filmowej. Jeśli nadal go nie kojarzycie, to na pewno przypomnicie sobie o nim właśnie teraz. To on komponował muzykę do  seriali i programów jak „Ulica Sezamkowa”, „Scrubs”, „Plotkara”, „Crazy Ex-Girlfriend” czy „The Howard Stern Show”.

POLECAMY:
Maseczki źródłem infekcji? Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega

Był także autorem piosenek do komedii romantycznej „Prosto w serce” z Hugh Grantem w roli głównej. Zdobywca trzech Nagród Emmy i Nagrody Grammy.

Schlesinger był również nominowany do Oscara i Złotego Globa za muzykę do filmu „That thing you do” Toma Hanksa. Wielokrotnie, bo aż 10 razy, nominowany do nagród Emmy. Miał na biurku trzy takie statuetki.

Koronawirus wciąż groźny

Artysta odszedł z powodu koronawirusa 1 kwietnia w szpitalu w Poughkeepsie, miał zaledwie 52 lata. W szpitalu, pod respiratorem przebywał od dwóch tygodni. To kolejna już znana osoba, którą zabił koronawirus. Jak widać epidemia nie oszczędza nikogo bez względu na stan posiadania.

Źródło: Onet.pl, Gazeta.pl, Twitter

Zobacz także:

Jeremi Sikorski

Kim jest Jeremi Sikorski, młoda gwiazda polskiej muzyki?

bernie ecclestone fabiana flosi

89-letni Bernie Ecclestone zostanie ojcem. „Dużo ćwiczyłem”