w ,

Boris Johnson trafił na OIOM. Pogorszył się stan premiera Wielkiej Brytanii

Boris Johnson – premier Wielkiej Brytanii – walczy z koronawirusem. Niestety jego stan się nagle pogorszył. Polityk trafił na oddział intensywnej terapii.

boris johnson oiom intensywna terapia premier wielkiej brytanii
Fot. Twitter / Boris Johnson

Boris Johnson – premier Wielkiej Brytanii – walczy z koronawirusem. Niestety jego stan się nagle pogorszył. Polityk trafił na oddział intensywnej terapii, co z pewnością poruszyło obywateli.

Boris Johnson trafił na OIOM

Dziś (6 kwietnia około godziny 19 czasu lokalnego premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson decyzją lekarzy trafił na oddział intensywnej terapii – podało oficjalnie BBC. Brytyjskie media informowały już wcześniej, że stan premiera Wielkiej Brytanii pogarsza się, dlatego lekarze nie mieli wyjścia.

POLECAMY:
Boris Johnson długo ukrywał ten fakt. Teraz wszystko wyszło na jaw

Jeszcze w niedziele był w domu, z którego zabrano go do londyńskiego szpitala św. Tomasza z powodu. Oficjalnym powodem były „uporczywe objawy” spowodowane przez koronawirus. Pierwsze doniesienia o zakażeniu Johnsona pojawiły się 10 dni temu.

Premier jest w tej chwili przytomny. Został przeniesiony na OIOM w celu zachowania ostrożności, jeśli będzie wymagał podłączenia do respiratora – informuje dziennikarz Sky News, Sam Coates. Rzecznik Borisa Johnsona przekazał też mediom informację, że na czas pobytu premiera w szpitalu, jego obowiązki przejmie Dominic Raab, minister spraw zagranicznych w jego rządzie.

Premier jest przytomny, podziękował służbie zdrowia

Jak podały brytyjskie portale, Boris Johnson jest pod doskonałą opieką lekarską, przekazał też podziękowania wszystkim pracownikom publicznej służby zdrowia za ich poświęcenie w walce z koronawirusem i pracę w trudnych warunkach.

POLECAMY:
Boris Johnson trafił na OIOM. Pogorszył się stan premiera Wielkiej Brytanii
”]

Koronawirus nie odpuszcza

Kończąc – na całym świecie – wg oficjalnych danych – jest już ponad 1,3 mln zakażonych koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 311 nowych przypadkach oraz o 13 nowych zmarłych.

Od początku pandemii COVID-19 w Polsce potwierdzono już 4413 zakażeń, nie żyje w sumie 107 osób, dlatego też przestrzegamy wszystkich przed wychodzeniem z domu bez poważnego celu.

Źródło: Gazeta.pl, BBC, Twitter

Zobacz także:

cieszyn w dobie koronawirusa

Cieszyn w dobie koronawirusa. Polacy i Czesi wyrażają tęsknotę do siebie

lokaty niskie oprocentowanie stopy procentowe

Fatalne wieści dla trzymających pieniądze w banku