w

Przytulone pingwiny wyciskają łzy. Wzruszające fotografie

Dwa przytulone pingwiny zaskoczyły Tobiasa Baumgaertnera – fotografa. Fotografie są tak niesamowite, że na swoim Instagramie zamieściła je sama Martyna Wojciechowska. Wzruszające!

przytulone pingwiny tobias baumgaertner wojciechowska
Fot. Instagram (martyna.world; tobiasvisuals)

Dwa przytulone pingwiny zaskoczyły Tobiasa Baumgaertnera – fotografa. Zdjęcia są tak niesamowite, że na swoim Instagramie zamieściła je nawet sama Martyna Wojciechowska. Wzruszające!

Przytulone pingwiny sławne na całym świecie

Fotograf Tobias Baumgaertner zrobił nietypowe i wyjątkowe zdjęcia, które na pierwszy rzut oka wyglądają, jak wycięte z animowanej bajki. Kto wie, czy to nie fotografie jego życia. One same w błyskawicznym tempie obiegły cały świat. W dodatku są poruszające podobnie, jak historia, która się za nimi kryje.

Jeden z wolontariuszy w Kolonii Pingwinów Małych w Australii z przejęciem opowiedział fotografowi całą historię uchwyconych na fotografii zwierząt.

Zgodnie z tym, co mówił, starszy pingwin, czyli samica (po prawej stronie) miała stracić swojego partnera, natomiast młody samiec (po lewej) prawdopodobnie utracił partnerkę. Od tamtej pory widywano pingwiny bardzo często razem.

Trzy fotografie w trzy noce

Wygląda na to, że wspólnie spędzają czas tak, jakby się wspierały. Jedno drugiemu czyści pióra, a wieczorem oglądają przez długie godziny światła miasta (Melbourne). O wszystkim tym napisała na swoim Instagramie podróżniczka Martyna Wojciechowska. Fotograf Tobias Baumgaertner podobno spędził 3 noce obserwując pingwiny, zanim był w stanie wykonać te niezwykłe zdjęcia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

TO NIE FOTOMONTAŻ! Fotograf Tobias Baumgaertner przez kilka dni obserwował kolonię Pingwinów Małych w Australii i zwrócił uwagę na tę parę, która stała razem i godzinami wpatrywała się w światła pobliskiego miasta. Jeden z wolontariuszy wyjaśnił mu historię. Starsza samica (jasna, po prawej stronie) straciła swojego partnera, młody samiec prawdopodobnie swoją partnerkę. Zaczęto ich widywać razem regularnie, wspólnie spędzają czas, wzajemnie się wspierają, czyszczą pióra i oglądają światła miasta. Fotograf spędził 3 noce obserwując ich, zanim zdołał zrobić te niezwykłe zdjęcia. M. 📸 @tobiasvisuals #amazing #story #australia

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

Wojciechowska napisała też, że to zdjęcie nie jest fotomontażem. Nasza redakcja nie kryje nad fotografiami i całą historią ogromnego zachwytu! Widać też, że fani Martyny Wojciechowskiej są poruszeni.

Zwierzęta są do nas podobne

Zwierzęta potrafią zaskakiwać, ale nie zdarza się często, byśmy byli w stanie zaobserwować, jak wygląda ich życie. Jak widać są czułe, wrażliwie i czasem w swoich zachowaniach wręcz przypominają nas – ludzi.

Ludzie niestety mają od zawsze mają poczucie własnej wyjątkowości. Jednak ta historia idealnie pokazuje, że w zachowaniach i zwyczajach zwierząt można często dostrzec pewne osobliwości, które wydają się łączyć je z ludźmi.

Źródło: Instagram (@martyna.world; @tobiasvisuals)

opozycja koalicja obywatelska platforma obywatelska borys budka kidawa sondaż

Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS. Koalicja Obywatelska w kryzysie

Wspieramy Szpitale akcja koronawirus wsparcie

#WspieramySzpitale – ruszyła innowacyjna akcja wsparcia placówek