w

#WspieramySzpitale – ruszyła innowacyjna akcja wsparcia placówek

Innowacyjny pomysł wsparcia w okresie walki z pandemią poprzez eliminowanie ryzyka zakażeń szpitalnych koronawirusem na izbach przyjęć znalazł swoją drogę do realizacji akcją #wspieramyszpitale.

Wspieramy Szpitale akcja koronawirus wsparcie

#WspieramySzpitale – ruszyła akcja wsparcia dla szpitali. Innowacyjny pomysł wsparcia w okresie walki z pandemią poprzez eliminowanie ryzyka zakażeń szpitalnych koronawirusem na izbach przyjęć znalazł swoją drogę do realizacji akcją #wspieramyszpitale.

#WspieramySzpitale – nowa akcja

Wdrożenie rozwiązań informatycznych sprawi, że do szpitali będziemy zgłaszać się po wstępnej rejestracji on-line. Robot oceni każdorazowo ryzyko i pomoże szpitalowi odpowiednio się przygotować. My, jako pacjenci nie będziemy czekać w kolejkach. Na swoje roboty czeka już ponad 90 placówek.

POLECAMY:
Cieszyn w dobie koronawirusa. Polacy i Czesi wyrażają tęsknotę do siebie

Pomysłodawcami i organizatorami akcji #wspieramyszpitale jest spółka Rhenus Data Office   Polska oraz twórca oprogramowania G1ANT. Partnerzy biznesowi solidarnie zrezygnowali ze swoich wynagrodzeń i są gotowi do wdrożenia nowoczesnych rozwiązań każdemu szpitalowi, który zgłosi takie zapotrzebowanie poprzez dedykowaną stronę: wspieramyszpitale.pl  Zgłoszenia szpitali napływają od kilku dni.

Kiedy kolejne media zaczęły donosić o tym, że szpitale w Polsce są wyłączane z możliwości świadczenia pomocy chorym ze względu na kwarantannę po możliwym kontakcie z nosicielami koronawirusa na izbach przyjęć, zrobiliśmy burzę mózgów i okazało się, że jesteśmy w stanie pomóc. I to pomóc bardzo efektywnie i szybko skracając bezpośredni kontakt pacjenta ze szpitalem i eliminując tłok na izbach przyjęć. Tak powstał pomysł naszej akcji – mówi CEO G1ANT, Tomasz Kmiecik.

Pierwsze sukcesy

Pierwsze zakończone sukcesem wdrożenie zautomatyzowanej szpitalnej izby przyjęć nastąpiło w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Obecnie na liście czeka już około 90 kolejnych zgłoszonych podmiotów, a zgłoszenia nadal napływają.

Jednymi z pierwszych zgłoszonych szpitali były m.in. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie, Szpital Pucki Sp.z o.o., Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny in. L. Zamenhofa w Białymstoku.

Wspieramy Szpitale akcja koronawirus wsparcie
Fot. materiały prasowe

Zainteresowanie przerosło nasze przewidywania. Chcemy pomóc jak największej liczbie szpitali. Co prawda zrezygnowaliśmy z własnych wynagrodzeń, ale by wprowadzić dedykowanego robota do szpitala potrzeba około czterech tysięcy złotych na pokrycie kosztów zewnętrznych takiej jednorazowej operacji. Dlatego też zdecydowaliśmy się na uruchomienie zbiórki na stronie zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/roboty-dla-szpitali). Naszym marzeniem jest zebranie środków na pokrycie kosztów wdrożeń robotów dla wszystkich zainteresowanych. Liczymy zarówno na wsparcie firm i osób prywatnych. Służba zdrowia służy nam wszystkim – Bartosz Kochanowski, Head of Robotic Competence Center RHENUS.

Automatyzacja w ponad 300 placówkach

Organizatorzy zakładają, że będą w stanie wdrożyć automatyzacje jeszcze w 323 innych placówkach, czyli około jednej trzeciej polskich szpitali o ile zbiorą na nie środki. Wdrożenia dostosowanych do potrzeb szpitali robotów będą następować na bieżąco, czyli każde zebrane 4000 złotych to jedno wdrożenie.

POLECAMY:
Ogromny szpital w dziesięć dni? NIESAMOWITY film podbija Internet

Kwota, która pokryłaby potrzeby całej operacji to 1,3 mln złotych. Darczyńcy mogą wskazać konkretny szpital z listy, na który chcą przekazać środki, co zapewnia także lokalny wymiar akcji. Akcja ma być kontynuowana aż do ostatniego zainteresowanego robotem szpitala.

Na zakończenie – organizatorami akcji są: Rhenus Data Office – firma specjalizująca się w kompleksowej obsłudze dokumentów fizycznych i elektronicznych oraz G1ANT – twórca środowiska programowania procesów powtarzalnych.

Zobacz także:

przytulone pingwiny tobias baumgaertner wojciechowska

Przytulone pingwiny wyciskają łzy. Wzruszające fotografie

jasnowidz jackowski z człuchowa przepowiednie 2020 koronawirus

Jasnowidz Jackowski: „2020 rok obedrze nas ze złudzeń”