w

Grodzki wygłosi kolejne orędzie. Będzie mówił o wyborach

Marszałek Tomasz Grodzki wygłosi dziś wieczorem w telewizji publicznej kolejne już orędzie. Tematem ma być ustawa dot. głosowania korespondencyjnego i związany z nią spór polityczny.

tomasz grodzki orędzie senat wybory prezydenckie 2020
Fot. YouTube / Onet

Marszałek Tomasz Grodzki wygłosi dziś wieczorem w telewizji publicznej kolejne już orędzie. Tematem ma być ustawa dot. głosowania korespondencyjnego, ponieważ narasta wokół niej spór polityczny.

Tomasz Grodzki wygłosi kolejne orędzie

W związku z sytuacją wokół nadchodzących wyborów prezydenckich, dziś w TVP o godz. 20:00 ma zostać wyemitowane orędzie Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Będzie ono poświęcone między innymi pracom Senatu nad ustawą o głosowaniu korespondencyjnym – dowiadujemy się z oficjalnego konta Senatu w serwisie społecznościowym Twitter.

Tomasz Grodzki wygłosi kolejne orędzie

Najnowsza ustawa Prawa i Sprawiedliwości zakładająca zorganizowanie wyborów prezydenckich w maju tego roku w formie korespondencyjnie prawdopodobnie z powodów politycznych utknęła w Senacie. Ze względu na to nic nie wskazuje na to, by Tomasz Grodzki planował w najbliższym czasie wznowić prace izby.

Marszałek Tomasz Grodzki zapowiadał też wcześniej, że izba, którą kieruje, wykorzysta przysługujące mu 30 dni, jakie ma na podjęcie decyzji. Do Senatu zaczynają już – jak mówi Grodzki – wpływać kolejne opinie ekspertów – prawników jak i lekarzy. Wg doniesień mediów opinie te są krytyczne dla planów PiS.

ZOBACZ POPRZEDNIE ORĘDZIE TOMASZA GRODZKIEGO (LISTOPAD 2019)

ZOBACZ POPRZEDNIE ORĘDZIE TOMASZA GRODZKIEGO (GRUDZIEŃ 2019)

Senatorowie zaniepokojeni sytuacją wokół wyborów

Senatorowie – jak się dowiadujemy z mediów – wyrazili głębokie zaniepokojenie trwającą obecnie sytuacją. Rozpoczął się jednocześnie proces drukowania kart do głosowania, choć nie ma ku temu żadnych podstaw prawnych. Ustawa PiS utknęła w Senacie, dlatego nie istnieje żadna prawna możliwość, na podstawie której można w sprawie wyborów cokolwiek zrobić. A czas leci…

Na zakończenie warto też zauważyć, że działanie to wywołuje określone konsekwencje finansowe dla budżetu państwa, co w przypadku braku odpowiedniej ustawy jest naruszeniem przepisów o finansach publicznych. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że wybory korespondencyjne mogą naruszać ustawę o ochronie danych osobowych.

Źródło: Twitter, RMF24

andrzej duda małgorzata kidawa-błońska robert biedroń szymon hołownia

Wybory Prezydenckie 2020. Kidawę-Błońską przegonił nawet Hołownia

małgorzata kidawa błońska śmieszne memy wybory prezydenckie platforma sondaż

Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej wpadła w szał: „Mam dość!”