Marszałek Tomasz Grodzki wygłosi dziś wieczorem w telewizji publicznej kolejne już orędzie. Tematem ma być ustawa dot. głosowania korespondencyjnego, ponieważ narasta wokół niej spór polityczny.
Tomasz Grodzki wygłosi kolejne orędzie
W związku z sytuacją wokół nadchodzących wyborów prezydenckich, dziś w TVP o godz. 20:00 ma zostać wyemitowane orędzie Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.
– Będzie ono poświęcone między innymi pracom Senatu nad ustawą o głosowaniu korespondencyjnym – dowiadujemy się z oficjalnego konta Senatu w serwisie społecznościowym Twitter.
ℹ️O 20:00 w @TVP1 Marszałek Senatu @profGrodzki wygłosi orędzie. Będzie ono poświęcone między innymi pracom Senatu nad ustawą o głosowaniu korespondencyjnym.
— Senat RP 🇵🇱 (@PolskiSenat) April 24, 2020
Tomasz Grodzki wygłosi kolejne orędzie
Najnowsza ustawa Prawa i Sprawiedliwości zakładająca zorganizowanie wyborów prezydenckich w maju tego roku w formie korespondencyjnie prawdopodobnie z powodów politycznych utknęła w Senacie. Ze względu na to nic nie wskazuje na to, by Tomasz Grodzki planował w najbliższym czasie wznowić prace izby.
Marszałek Tomasz Grodzki zapowiadał też wcześniej, że izba, którą kieruje, wykorzysta przysługujące mu 30 dni, jakie ma na podjęcie decyzji. Do Senatu zaczynają już – jak mówi Grodzki – wpływać kolejne opinie ekspertów – prawników jak i lekarzy. Wg doniesień mediów opinie te są krytyczne dla planów PiS.
ZOBACZ POPRZEDNIE ORĘDZIE TOMASZA GRODZKIEGO (LISTOPAD 2019)
ZOBACZ POPRZEDNIE ORĘDZIE TOMASZA GRODZKIEGO (GRUDZIEŃ 2019)
Senatorowie zaniepokojeni sytuacją wokół wyborów
Senatorowie – jak się dowiadujemy z mediów – wyrazili głębokie zaniepokojonie trwającą obecnie sytuacją. Rozpoczął się jednocześnie proces drukowania kart do głosowania, choć nie ma ku temu żadnych podstaw prawnych. Ustawa PiS utknęła w Senacie, dlatego nie istnieje żadna prawna możliwość, na podstawie której można w sprawie wyborów cokolwiek zrobić. A czas leci…
Na zakończenie warto też zauważyć, że działanie to wywołuje określone konsekwencje finansowe dla budżetu państwa, co w przypadku braku odpowiedniej ustawy jest naruszeniem przepisów o finansach publicznych. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że wybory korespondencyjne mogą naruszać ustawę o ochronie danych osobowych.
Źródło: Twitter, RMF24
Zobacz także:
- Duda jak ksiądz, Kidawa sztuczna. Ekspert o kandydatach na prezydenta
- Andrzej Duda zwycięży? Tak uważa 3 na 4 obywateli. Kidawa bez szans?
- Kompromitująca wpadka Kidawy-Błońskiej. Przyłapano ją na…