w

HAHAHA!HAHAHA!

Wybory Prezydenckie 2020. Kidawę-Błońską przegonił nawet Hołownia

Kantar: 59 proc. dla Dudy, 7 proc. dla Kosiniaka-Kamysza i tyle samo dla Szymona Hołowni; Kidawa-Błońska – 4 proc. To prawdziwy dramat biorąc pod uwage, że to ta sondażownia wykonuje badania dla Platformy Obywatelskiej.

andrzej duda małgorzata kidawa-błońska robert biedroń szymon hołownia

Wybory Prezydenckie 2020. Kantar: 59 proc. dla Dudy, 7 proc. dla Kosiniaka-Kamysza i tyle samo dla Szymona Hołowni; Kidawa-Błońska – 4 proc. To prawdziwy dramat biorąc pod uwagę, że to ta sondażownia wykonuje badania dla Platformy Obywatelskiej.

Wybory Prezydenckie 2020: Duda nokautuje wszystkich

Wybory Prezydenckie 2020 wywołują coraz więcej emocji i to z wielu względów. Andrzej Duda wznowił swoją kampanię od spotu „Obronimy Polskę Plus„. Jednak pozostali kandydaci są mało obecni w mediach od strony typowo kampanijnej.
Z badania Kantar (sondażownia, która robi analizy również dla Platformy Obywatelskiej) wynika, że obecnie największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, na którego zagłosowałoby 59 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach; Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia uzyskaliby po 7 proc poparcia; najmniej osób – 4 proc. zagłosowałby na Małgorzatę Kidawę-Błońską – wynika z sondażu Kantar.wybory prezydenckie 2020 duda kosiniak kidawa hołownia kantar sondażZ badania wynika też, że na kandydata Lewicy Roberta Biedronia oraz kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka zagłosowałoby po 5 proc. wyborców, deklarujących udział w wyborach prezydenckich.Niemal połowa respondentów (47 proc.) wyraża chęć udziału w wyborach prezydenckich, przy czym ponad jedna czwarta Polaków (28 proc.) jest tego pewna.
W przypadku osób niezainteresowanych udziałem w wyborach prezydenckich, odsetek jest taki sam (47 proc.), i również 28 proc. badanych jest pewnych swego zdania na ten temat.Nie wiadomo jednak, jak wygląda rzeczywiście sprawa wewnętrznego sondażu dla PO, o czym piszą dziennikarze.

Wielkie emocje wokół wyborów

Sondaż zrealizowano na reprezentatywnej próbie 954 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, deklarujących udział w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Sejm 6 kwietnia uchwalił ustawę zakładającą, że wybory prezydenckie w 2020 r. mają zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Według nowych przepisów, w stanie epidemii marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu.

Adam Szłapka: „Sondaż skrajnie niewiarygodny”

Jak podaje portal wPolityce.pl, sondaż jako „skrajnie niewiarygodny” ocenił Adam Szłapka, rzecznik sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

– Sondaż przeprowadza się w taki sposób, że pracownia najpierw pyta, czy jeżeli wybory odbędą się 10 maja, to weźmie pan czy pani w nich udział. Jeżeli większość wyborców opozycji mówi, że nie weźmie w nich udziału, to dalej już nie są badani. W związku z tym te sondaże są skrajnie niewiarygodne – stwierdził polityk.

O ocenę tego sondażu pytano też główną zainteresowaną, czyli Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Jestem socjologiem i wiem jak się robi sondaże, na jakich próbach i jak one wyglądają. Jeżeli w tych sondażach pyta się o wybory niezgodne z konstytucją, niebezpieczne dla Polaków, a moi wyborcy chcą wziąć udział w wolnych, demokratycznych wyborach, to taki wynik sondaży mnie nie dziwi – powiedziała podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Kidawa-Błońska – skąd taki spadek poparcia?

Skąd taki spadek w przypadku kandydatki Koalicji Obywatelskiej? W rozmowie z Wirtualną Polską prof. Rafał Chwedoruk (politolog z Uniwersytetu Warszawskiego) wyjaśnił:

Małgorzata Kidawa-Błońska oprócz tego, że była związana z obozem liberalnym od lat, miała być osobą, która przyciągnie do licznego, ale wciąż zamkniętego liberalnego elektoratu kolejnych zwolenników. Tymczasem przed formalną kampanią wyborczą i w jej trakcie kandydatka PO wielokrotnie była zmuszana do uczestnictwa w totalnym konflikcie oraz wypowiadania się w sposób zero-jedynkowy – tłumaczy politolog.

Źródło: WNP.pl, wPolityce, Kantar

pierwsza miłość serial koronawirus agnieszka wielgosz

„Pierwsza miłość” – zdjęcia do serialu odwołane! Winny koronawirus

tomasz grodzki orędzie senat wybory prezydenckie 2020

Grodzki wygłosi kolejne orędzie. Będzie mówił o wyborach