w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

TVP ma zostać zlikwidowana. Ujawniono, co się stanie później. „Czeka nas ogromna awantura”

Jak powiedział profesor Antoni Dudek w rozmowie z portalem Interia.pl, powstał wstępny plan likwidacji obecnej TVP. Będzie to jednak balansowanie na granicy prawa.

pożar w siedzibie tvp woronicza
Fot. Adrian Grycuk CC BY-SA 3.0 pl / opracowanie własne

Dziennikarze portalu Interia.pl rozmawiali z profesorem Antonim Dudkiem na temat jednej z najważniejszych obietnic opozycji, która padła w zakończonych właśnie wyborach. Plan likwidacji TVP podobno już powstaje, ale będzie oparty o rozwiązania na granicy prawa i na pewno wywoła spore kontrowersje.

Antoni Dudek o likwidacji TVP: „Czeka nas wokół tego ogromna awantura”

Antoni Dudek w rozmowie z Interia.pl ujawnił, jak opozycja może szybko zlikwidować obecną Telewizję Polską. Jego plan zakłada niestety zastosowanie „chwytów prawnych poniżej pasa„, ale w obecnym stanie prawnym może to być jedyna możliwa metoda.

Będzie to na pewno szukanie kruczków prawnych – stwierdził politolog w rozmowie z mediami. Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość na wypadek utraty władzy bardzo mocno zabezpieczyło swoje interesy jeśli chodzi o media publiczne i obecnej Rady Mediów Narodowych nie da się prostym sposobem odwołać.

Kadencja RMN trwa sześć lat i nie można jej skrócić. PiS powołało pięciu z sześciu członków w ubiegłym roku, co sprawia, że będą mieć wpływ na media publiczne przez całą kolejną kadencję, gdy rządzić będzie (prawdopodobnie) opozycja. Profesor Dudek ujawnił jednak, że już o takim rozwiązaniu się dyskutuje.

Mogę tylko powiedzieć o plotkach, które słyszałem i które krążą, że to ma polegać na likwidacji jednostki prawnej o nazwie TVP. Czyli telewizja publiczna zostanie w sensie prawnym zlikwidowana, a następnie powołana jako już inny podmiot prawny, co ma rzekomo umożliwić wymianę władzy – stwierdził politolog cytowany również przez Onet.

Nie jest to jednak żadna tajemnica, ponieważ o tego typu rozwiązaniach otwarcie dyskutowali w mediach czołowi politycy Platformy Obywatelskiej z Borysem Budką na czele. Likwidacja obecnej TVP zgodnie z obietnicą wyborczą Koalicji Obywatelskiej ma nastąpić w pierwszych 100 dniach rządzenia.

wielka brytania wybory pkw

Wielki skandal z liczeniem głosów. Większość przepadnie? „Opuściliśmy lokal, mamy dość”

latarnik wyborczy 2023

Wybory 2023. Ci politycy żegnają się z polityką. Na liście są bardzo znane nazwiska