w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Waloryzacja 500 plus. Ujawniono, o ile i od kiedy wzrośnie świadczenie

Rodziny w Polsce coraz rzadziej decydują się na posiadanie potomstwa. Można mówić o prawdziwej katastrofie demograficznej. Kryzys jest określeniem zbyt delikatnym.

waloryzacja 500 plus od kiedy o ile czy będzie świadczenie nowy ład

Waloryzacja 500 plus może okazać się koniecznością, bo dotychczas program nie przyniósł żadnych rezultatów. W dodatku nastroje popsuła epidemia, która spowodowała, że rodziny rzadziej decydują się na posiadanie potomstwa. Można mówić o prawdziwej katastrofie demograficznej.

Czy będzie waloryzacja 500 plus? Od kiedy i o ile? Nowy Polski Ład

Okazuje się, że rząd rzeczywiście rozważa podniesienie kwoty wypłacanego w ramach programu Rodzinna 500 Plus świadczenia. Do tej pory rezultatów programu nie ma. Dzieci rodzi się coraz mniej, ludzi umiera coraz więcej, a szalejąca w sklepach drożyzna i nieustanne podwyżki podatków i opłat realnie obniżyły wartość dodatku.

Wydatki na program Rodzina 500 plus w 2020 r. to już ponad 40 mld zł. Efekt? Poza tym, że udało się nieco obniżyć poziom biedy wśród dzieci, to w zasadzie żaden. Warto wspomnieć, że do tej pory wydano już z budżetu ponad 134 mld zł na ten cel.

Informację o waloryzacji i planach rządu podała „Gazeta Wyborcza„. W ramach nowej strategii demograficznej, czyli tzw. Nowego Polskiego Ładu, ma być wprowadzona coroczna waloryzacja świadczenia. Czy to zachęci do rodzenia? Tego nikt nie wie.

Zmiany w 500 plus. Czy świadczenie zostanie podniesione?

Są już pierwsze realne pomysły na poprawę losu rodzin wielodzietnych. Pierwszy zakłada waloryzację 500 plus podobnie jak to ma miejsce w przypadku emerytur i rent, czyli raz do roku. Może to być stała kwota.

czy będzie waloryzacja 500 plus świadczenie dla niepełnosprawnych ile wyniesie 2022
Fot. Instytut Emerytalny

W 2020 roku liczba obywateli spadła o 115 tys. za sprawą epidemii. To najgorszy rok pod tym względem od drugiej wojny światowej. Urodziło się z kolei tylko 355 tys. dzieci, co jest wynikiem najgorszym od 17 lat.

Zmiany w 500 plus. Czy świadczenie zostanie podniesione?

To niestety fakt – za te 500 zł można dziś kupić dużo mniej, niż w momencie startu programu. Eksperci z Instytutu Emerytalnego obliczyli, co by było, gdyby świadczenie 500plus waloryzować od samego początku.

POLECAMY:
600 plus zamiast 500 plus? Oficjalny komentarz resortu rodziny

Gdyby rząd już w 2015 roku zdecydował się na ten krok,  dziś na konto rodzin przelewano nie 500, a 544,31 zł od dziecka. W przyszłym roku byłoby to już 557,92 zł. Standardowo pojawia się pytanie, skąd na to wszystko brać pieniądze w czasach, gdy budżet państwa jest niemal pusty.

Rząd chce jednak pozyskać środki przede wszystkim z dalszego uszczelniania VAT. Byłą tez mowa o opodatkowaniu mediów, jednak to skończyło się wielkim protestem wydawców. Świadczenie wg planów ma wzrosnąć dopiero w 2023 roku o wskaźnik inflacji lub kwotę stałą.

Źródło: Instytut Emerytalny

umowa zlecenie oskładkowanie ozusowanie 2022 plany rządu uszczelnienie rynek pracy umowy śmieciowe

Wynagrodzenia od 2022 mocno w dół. Rząd ujawnia plany, dotkną każdego

jasnowidz jackowski krzysztof przepowiednie na 2021 jaki będzie 2021 koronawirus śmierć kaczyńskiego

Jackowski o roku 2021. „Umrze ktoś ważny, widzę duży pogrzeb”. Chodzi o…