w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Łukasz Szumowski wyjawił prawdę o epidemii. Te liczby budzą niepokój

Łukasz Szumowski, minister zdrowia, ujawnił prawdziwą skalę epidemii w Polsce? Ta liczba może zaskoczyć, bo oficjalne dane są znacznie niższe.

łukasz szumowski o liczbie zakażonych epidemia koronawirus
Fot. TVN24 / screenshot

Łukasz Szumowski, minister zdrowia, ujawnił prawdziwą liczbę zakażonych. Ta liczba może wzbudzić niepokój, bo oficjalne dane są o wiele niższe.

Łukasz Szumowski o liczbie zakażonych – jaka jest prawda?

Podejrzewam, że w Polsce zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 jest około 20-30 tys. osób – szacuje minister zdrowia Łukasz Szumowski. To dość zaskakujące słowa jak na wysokiego urzędnika z pierwszej linii frontu walki z epidemią.

POLECAMY:
Jasnowidz Jackowski jakiego nie znacie. NAWRZESZCZAŁ na Szumowskiego!

Zgodnie z wynikami przeprowadzanych w całym kraju badań i testów stwierdzono bowiem zakażenie u ponad 14 tys. osób. Czy to oznacza, że chorych na COVID-19 jest w rzeczywistości 2 lub 3 razy tyle?

burbonik google news

Według ostatnich informacji płynących z Ministerstwa Zdrowia dotychczas zakażenie koronawirusem potwierdzono laboratoryjnie u ponad 14 tys. osób. 4 280 osób już wyzdrowiało, natomiast 698 pożegnało się z życiem. Były to głównie osoby starsze z chorobami towarzyszącymi.

Cień nadziei w walce z epidemią. Koniec koronawirusa

Szybko wyłapujemy osoby chore, na tym polega kontrola epidemii. Te 16 tys. testów w ciągu doby, które było przed majówką, wyłapało raptem kilkaset (zakażonych) osób. Czyli naprawdę ta pula wirusa nie jest aż tak dramatycznie duża w Polsce – powiedział minister Łukasz Szumowski.

POLECAMY:
Łukasz Szumowski liderem rankingu zaufania. Opozycja traci

Jego zdaniem podstawowe pytanie teraz brzmi, w którą stronę nastąpi przegięcie. Czy znowu wzrost, czy może spadek? – To zależy od naszych działań i liczby testów. Apeluję o to, żeby robić tych testów więcej – powiedział Łukasz Szumowski.

Żaden kraj nie wie, ile ma chorych?

Właściwie w żadnym kraju na całym świecie władze nie są w stanie podać informacji na temat wszystkich osób, które są lub mogą być nosicielami koronawirusa. Jaka jest tego przyczyna? Osoby młode najczęściej przechodzą chorobę całkowicie lub prawie całkowicie bez objawów.

POLECAMY:
Łukasz Szumowski: „Przed nami bardzo gwałtowny wzrost zachorowań”

Nie oznacza to jednak, że w tym czasie nie zarażają innych osób. Należy pamiętać o tym, że osoby starsze oraz o obniżonej odporności są szczególnie podatne na złapanie infekcji.

Łukasz Szumowski żona dzieci

Szumowski jest żonaty z Anną, mają czworo dzieci. Po studiach obecny minister zdrowia wraz z żoną przez miesiąc pracował w Kalkucie w pierwszym domu opieki, który założyła Matka Teresa. Jest katolikiem. Należy do Zakonu Kawalerów Maltańskich.

Źródło: Interia Fakty, Onet

Zobacz także:

1200 plus andrzej duda świadczenie zasiłek dla bezrobotnych

1200 plus dla osób, które straciły pracę? Nowa obietnica Andrzeja Dudy

chcieli zabić psa młotkiem

Chcieli zabić psa młotkiem. Napotkali opór okolicznych mieszkańców