w

Nagły zwrot akcji! Klub piłkarskiej Ekstraklasy ma nowego właściciela

Niespodziewane zdarzenia w klubie Ekstraklasy. Przez wiele tygodni opinia publiczna nie wiedziała nic, aż nagle jego właścicielem został Michał Kołakowski.

arka gdynia michał kołakowski
Fot. YouTube / CFTV Stadiums

Dnia 8 maja br. doszło do zawarcia transakcji, w ramach której Michał Kołakowski został właścicielem większościowego pakietu akcji Arki Gdynia SSA.

To nagły zwrot akcji

To nie jest sytuacja, o której media informowały od tygodni i w końcu się potwierdziła. Opinia publiczna o potencjalnych nabywcach Arki Gdynia dowiedziała się w czwartek. Informacje upublicznił Ejsmond Club, który ma 5% udziałów w klubie.

Michał Kołakowski chce zapisać nowe karty w historii klubu

Arka to Klub z piękną tradycją i olbrzymim potencjałem. Gdynia i tutejsi Kibice zasługują na kolejne wspaniałe karty w żółto-niebieskiej historii. Wierzę, że napiszemy je wspólnie – powiedział Michał Kołakowski na łamach oficjalnej strony klubu.

POLECAMY:
Najpiękniejsze polskie dziennikarki sportowe. Czy na pewno znasz je wszystkie?

Nie ukrywam, że będę korzystał z doświadczenia Jarosława Kołakowskiego – prywatnie mojego ojca, a zawodowo menedżera od lat związanego z piłką. Mamy długoterminowe i ambitne plany wobec Arki, jednak zacząć musimy od małych kroków.

Deklaruję, że w najbliższych tygodniach dokapitalizujemy spółkę oraz zrobimy wszystko, aby wyjść z obecnego kryzysu i utrzymać się w Ekstraklasie. Zapewniam również pełną gotowość do współpracy z Kibicami, Miastem oraz wszystkimi, którym zależy na Arce – dodał wlewając mnóstwo nadziei w serca kibiców gdyńskiego klubu.

Kto ma akcje Arki Gdynia?

Akcjonariat spółki Arka Gdynia SSA przedstawia się obecnie następująco:

Michał Kołakowski – 300 tys. akcji (75 proc. udziałów);
Football Club Sp. z o.o. – 80 tys. akcji (20 proc. udziałów);
Ejsmond Club Sp. z o.o. – 20 tys. akcji (5 proc. udziałów).

POLECAMY:
Ideał dziennikarki? Tę Włoszkę kochają fani sportu na całym świecie

Michał Kołakowski odkupił pakiet 300 tys. akcji od Dominika Midaka, a strony transakcji uzgodniły, że nie będą upubliczniać jej wartości i warunków.

Kim jest Michał Kołakowski?

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Arki, Michał Kołakowski ukończył kierunek Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe o kierunku International Sports Law w szkole prawa i biznesu ISDE w Madrycie.

Przez 5 lat pracował jako Pośrednik transakcyjny uczestnicząc w negocjacjach z zawodnikami oraz klubami piłkarskimi. Doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania i obsługi prawnej klubów piłkarskich zdobywał także m.in. podczas stażu w angielskim Queens Park Rangers.

źródło: Arka Gdynia

glovo uber eats uokik dowóz jedzenia koronawirus biedronka

Glovo, Uber Eats i Wolt – dostawcy jedzenia na celowniku UOKiK

daniel craig james bond henry cavill

Kto będzie nowym Bondem? Jest faworyt. Poprzednio przegrał z Craigiem