w

Dominik Tarczyński: „Jarosław Kaczyński jest arcymistrzem polityki”

Dominik Tarczyński to znany z barwnego języka polityk PiS. Stwierdził w wywiadzie w Polskim Radiu 24, że Jarosław Kaczyński jest… arcymistrzem polskiej polityki.

dominik tarczyński jarosław kaczyński wybory prezydenckie
Fot. Twitter / Dominik Tarczyński

Dominik Tarczyński to znany z barwnego języka polityk PiS. Stwierdził w wywiadzie w Polskim Radiu 24, że Jarosław Kaczyński jest… arcymistrzem polskiej polityki.

Dominik Tarczyński znów zaskoczył

W ubiegłym tygodniu szef Prawa i Sprawiedliwości oraz lider Porozumienia – Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin – wydali wspólne oświadczenie. Poinformowali, że ugrupowania tworzące Zjednoczoną Prawicę doszły do porozumienia ws. daty i organizacji wyborów prezydenckich.

POLECAMY:
Jarosław Kaczyński dostał się na operację bez kolejki? W internecie wrze

Już wtedy wszyscy wiedzieli, że nie ma możliwości przeprowadzenia wyborów 10 maja. W Polskim Radiu 24 skomentował te doniesienia europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński.

Polityk podkreślił, że najważniejsze w obecnej sytuacji jest bezpieczne i sprawne przeprowadzenie wyborów prezydenckich, aby zachować ciągłość władzy. W końcu do tego zmusza nas konstytucja. Zdaniem polityka właśnie to udało się obozowi rządzącemu osiągnąć.

Najważniejsze jest to, że znaleźliśmy rozwiązanie, które daje to podstawowe prawo do udziału w wyborach i wybór prezydenta Rzeczpospolitej. To jest najważniejsze – zaznaczył Dominik Tarczyński.

burbonik google news

Opozycja to hipokryci, a Kaczyński to arcymistrz

Europoseł ostro też wypowiedział się na temat polityków opozycji.

Trzeba przypominać wszystkie wypowiedzi z ostatnich tygodni i zestawiać je ze sobą, aby pokazać, jakimi hipokrytami są. Oni będą teraz zmieniać zdanie, będą krytykować. To są ludzie, którym kompletnie nie zależy na przeprowadzeniu wyborów – mówił europoseł PiS.

POLECAMY:
Jarosław Kaczyński. 46 tys. internautów chce kaszleć na jego dom

Dominik Tarczyński wypowiedział się także na temat aktualnej sytuacji wewnątrz rządzącej koalicji. Wypowiedział ciekawe słowa o prezesie PiS. Jarosław Kaczyński jest jego zdaniem wybitnym politykiem, który doskonale „wychowuje” innych polityków.

Jarosław Kaczyński jest mistrzem. Jest arcymistrzem, jeśli chodzi o politykę. I nie mówię tego jako europoseł Prawa i Sprawiedliwości, ale jako obserwator i uczestnik. Jest absolutnym arcymistrzem – przyznał Dominik Tarczyński.

„Borys Budka to chłopiec w krótkich spodenkach”

Tarczyński znany jest z barwnego opisywania rzeczywistości i zawsze mówi co myśli. Europoseł PiS oskarżył oficjalnie opozycję o uniemożliwienie sprawnego przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja. Często też komentuje innych polityków – głównie opozycji.

POLECAMY:
Media publiczne bez kroplówki? Jarosław Kaczyński ustawił Dudę do pionu

Borys Budka zachowuje się jak mały chłopiec w krótkich spodenkach, który płacze – podkreślił Tarczyński. Jak stwierdził, „całym problemem, z którym Polska się zmaga, jest to, że Platforma Obywatelska siała obstrukcję tak w Senacie, jak i w Sejmie”.

Źródło: Polskie Radio 24

Zobacz także:

skatowany pies z marciszowa

Najpierw głodził, a potem zakatował młotkiem. Kolejny dramat psa

rekompensaty za prad jacek sasin gospodarka podwyżki cen prądu

Rekompensaty za prąd nie będzie? PiS wycofuje się z obietnic