w ,

Podróżowanie po kwarantannie. TOP 7 miejsc na spóźnioną majówkę

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – to powiedzenie pewnie przez długi czas nie padnie z ust miłośników podróży, którzy nie mogli doczekać się momentu, aż znów opuszczą swoje cztery ściany.

Podróżowanie po kwarantannie majówka pogoda dokąd jechać podlasie

Podróżowanie po kwarantannie czas zacząć. Obostrzenia znikają, pogoda się poprawia, dlatego warto pomyśleć, gdzie się wybrać na spóźnioną majówkę.

Podróżowanie po kwarantannie – gdzie jechać?

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – to powiedzenie pewnie przez długi czas nie padnie z ust miłośników podróży, którzy nie mogli doczekać się momentu, aż znów opuszczą swoje cztery ściany.

Stęsknieni za podróżowaniem wreszcie mogą zacząć wdrażać swoje plany w życie. Na pełen powrót do normalności i możliwość wyjazdu do dowolnego miejsca na świecie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Jest to jednak świetna okazja, żeby lepiej poznać i docenić Polskę. Trzeba pamiętać, że nadal obowiązują zasady przestrzegania dystansu społecznego, dlatego najlepsze na wypoczynek będą miejsca, w których będziemy mogli myśleć o tym jak najmniej, czyli idealne na wyciszenie miejsca blisko natury.

1. Podlasie

Tym, którzy czas kwarantanny spędzili w stolicy z ograniczonym dostępem do natury, rekomendujemy zamianę miejskiej dżungli na Zielona Płuca Polski. Wystarczy nieco ponad 2 godziny jazdy samochodem z Warszawy, żeby rozkoszować się błogą ciszą i samotnością. Przez konieczność przebywania w domu nie mieliśmy możliwości obserwacji budzącej się do życia po zimie natury.

podlasie podlaskie atrakcje turystyczne dokąd jechać

Warto nadrobić ten czas, wybierając się na spacer szlakami Puszczy Knyszyńskiej, spotkanie z żubrem w Puszczy Białowieskiej, czy do legendarnej Doliny Rospudy na terenie Puszczy Augustowskiej. W sąsiedztwie Biebrzańskiego Parku Narodowego nad rozlewiskami Narwi znajduje się również niewielka miejscowość – Pentowo – nosząca dumnie i nie bez powodu miano „Europejskiej Wsi Bocianiej”. Wiosna to idealny na czas na odwiedziny i obserwację ptaków.

nie pytają cię o imię walczą z ostrym cieniem mgły duda rap talmud miszna

„Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły” – o co chodzi Andrzejowi Dudzie?

repolonizacja mbanku

Nie będzie wielkiej repolonizacji. Niemcy zmienili zdanie