w

Koronawirus w Polsce. 103-letnia Pani Teresa w gronie ozdrowieńców

Koronawirus w Polsce cały czas infekuje nowe osoby. Są jednak dobre wiadomości. 103-letnia Pani Teresa może odetchnąć z ulgą.

koronawirus w polsce najstarsi pacjenci wyleczeni covid pani teresa
Fot. Facebook / SPZOZ Kędzierzyn Koźle

Koronawirus w Polsce cały czas infekuje nowe osoby. Są jednak dobre wiadomości. 103-letnia Pani Teresa może odetchnąć z ulgą. Po groźnym wirusie z Chin nie ma już u niej żadnego śladu.

Koronawirus w Polsce. Najstarsza osoba w Polsce wyleczona

Pani Teresa może już wrócić ze szpitala do Domu Spokojnej Starości w Kościelisku. Jest ona najstarszą osobą w Polsce, która pokonała chorobę o tajemniczej nazwie COVID-19.

W miniony weekend lekarze ze szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu wykonali kolejne testy i poznali jego wyniki. U 103-letniej zakażonej nie było śladu po wirusie, czyli jako osoba zdrowa teraz może już wracać do Domu Spokojnej.

Przebieg choroby u pani Teresy był dosyć łagodny – przyznał w rozmowie z Radiem Opole Jacek Mazur, zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych. To zaskakująco pozytywna informacja szczególnie dlatego, że osoby starsze są w grupie ryzyka i najczęściej na koronawirusa umierają.

Nasza 103-letnia pacjentka pokonała koronawirusa! Właśnie otrzymaliśmy wynik drugiego testu – wynik negatywny. To…

Opublikowany przez Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu Niedziela, 17 maja 2020

Pacjentka przeżywa dość znacznie samą izolację, dlatego że cała ta choroba związana jest z pobytem w czterech, w sumie niewielkich, ścianach sali. Osoba w tak słusznym wieku nie korzysta już ze zdobyczy techniki typu komórka, komputer, telewizja, radio, więc dla niej najtrudniejsze jest ograniczenie związane z tak dużą izolacją.

Pani Teresa w gronie najstarszych ozdrowieńców

Przed Panią Teresą pozostało więc wrócić do swoich czterech ścian i spokojnie odliczać dni do 104. urodzin. To będzie też okazja do spotkania z najbliższymi po tak długiej rozłące. Bez wątpienia jest najstarszą osobą w Polsce, która pokonała tą ciężką i wciąż nie do końca poznaną chorobę. Do tej pory rekordzistą w tej kwestii był stulatek Pan Stanisław.

O wyleczeniu 100-letniego pacjenta media informowały pod koniec kwietnia. Ozdrowieniec pokonał chorobę w szpitalu MSWiA w Warszawie.

Pan Stanisław to 100-letni ozdrowieniec z CSK MSWiA. Były partyzant i strażak. Panie Stanisławie, życzymy zdrowia, pogody ducha i sił – napisano na Twitterze.

Nasza redakcja gratuluje dzielnym seniorom woli walki i życzymy długich lat w zdrowiu.

Źródło: Facebook, Twitter, Fakt

aleksandra prykowska pogryziona przez psa pierwsza miłość singielki

Aleksandra Prykowska pogryziona przez psa! „Myślałam, że nie mam oka”

govtech polska ministerstwo finansów komputery dla dzieci

GovTech Polska i Ministerstwo Finansów będą pozyskiwać komputery dla uczniów