w

Trzaskowski w II turze. Ale czy powali Andrzeja Dudę? NOWY SONDAŻ

Trzaskowski Rafał – do tej pory prezydent Warszawy. Teraz w nowej roli kandydata na prezydenta Polski. Prawdopodobnie też główny rywal w II turze wyborów prezydenckich.

trzaskowski duda druga tura wybory prezydenckie sondaż
Fot. Facebook / profile

Trzaskowski Rafał – do tej pory prezydent Warszawy. Teraz w nowej roli kandydata na prezydenta Polski. Prawdopodobnie też główny rywal w II turze wyborów prezydenckich. Czy zdoła powalić Dudę?

Trzaskowski w II turze. Duda w strachu?

W drugiej turze wyborów najprawdopodobniej znaleźliby się aktualnie urzędujący prezydent Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Tak mówią wyniki najnowszego sondażu wykonanego przez pracownię Pollster dla „Super Expressu”.

W pierwszej turze Andrzej Duda pewnie wygrywa z wynikiem w okolicach 44 proc. głosów przy zaledwie 16,54 proc. dla Rafała Trzaskowskiego. W rundzie drugiej prezydenckiego starcia o fotel głowy państwa sondaż wskazuje na 53 proc. dla Dudy i 47 proc. Trzaskowskiego. To oznacza, że Andrzej Duda pozostanie prezydentem na kolejne 5 lat.

Inne sondaże mówią to samo

Bardzo zbliżone wyniki badań sondażowych widzimy np. w United Surveys dla „Gazety Prawnej„. Na urzędującego prezydenta w pierwszej turze swój głos chce oddać 43,7 proc. pytanych. Na drugim miejscu znalazł się Trzaskowski z poparciem ok. 14 proc. Tendencja jest zatem jednoznaczna – Andrzej Duda traci poparcie.

Jeśli mowa o pierwszej turze, to na miejscach tuż za kandydatami Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej ustawił się Szymon Hołownia z wynikiem 15,88 proc. i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL, Koalicja Polska) z poparciem na poziomie 9,37 proc. Pozostali to Krzysztof Bosak – lider Konfederacji i Robert Biedroń z Lewicy – kolejno 6,45 i 5,51 proc.

Sondaż Pollster dla „Super Expressu” przeprowadził w dniach 15-17 maja na 1089 próbie dorosłych Polaków.

Wybory prezydenckie będą, ale nie wiadomo kiedy

Wciąż nie jest znany oficjalny moment przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Kampania wyborcza jednak nie ustaje. Zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego ruszy po oficjalnym ogłoszeniu kalendarza wyborczego. Kandydat KO liczy tu przede wszystkim na działaczy partii, ich rodzin i znajomych.

Z kolei w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy pewność wygranej nieco opadła. Z wewnętrznych badań realizowanych na użytek sztabu Dudy wynika, że jego poparcie w ostatnich tygodniach mocno spadło.

Źródło: Polsat News, Super Express

govtech polska ministerstwo finansów komputery dla dzieci

GovTech Polska i Ministerstwo Finansów będą pozyskiwać komputery dla uczniów

noworodki z ukrainy surogatki setki dzieci epidemia

Noworodki z Ukrainy samotnie czekają na rodziców! Nie wiadomo, co z nimi zrobić