w ,

Psy będą wykrywać koronawirusa? Właśnie ruszają wielkie testy

Psy wykryją koronawirusa? W Wielkiej Brytanii startują właśnie testy takiego rozwiązania, a jego pomysłodawcy są wręcz pewni sukcesu.

psy wykryją koronawirusa badania wielka brytania

Specjalne „psy kowbojskie” mogą być w stanie wykryć objawy koronawirusa jeszce przed ich pojawieniem się. Lada chwila rozpoczną się w Wielkiej Brytanii testy. Zwierzę może być w stanie przebadać nawet 250 osób w ciągu godziny.

Psy wykryją koronawirusa?

Sześć psów, które są już wykorzystywane do wąchania chorób, takich jak rak, malaria i choroba Parkinsona, przejdzie intensywne szkolenie, aby wykryć Covid-19, zanim pojawią się objawy.

Próby określą, czy mieszanka labradorów i cocker spanieli jest w stanie wykryć koronawirusa u ludzi na podstawie próbek zapachów.

POLECAMY:
OFICJALNIE: Pierwszy przypadek koronawirusa u psa

Psy będą szkolone przy użyciu próbek od osób zakażonych koronawirusem i niezainfekowanych, ponieważ wiadomo, że niektóre choroby układu oddechowego zmieniają zapach ciała.

Politycy wiążą z tym duże nadzieje

Brytyjski minister ds. Innowacji, Lord Bethell, powiedział: „Psy do wykrywania biologicznego już wykrywają określone nowotwory. Uważamy, że ta innowacja może zapewnić szybkie wyniki w ramach naszej szerszej strategii testowania„.

Dokładność jest niezbędna, więc ta próba pokaże nam, czy„ psy Covid” mogą niezawodnie wykryć wirusa i zatrzymać jego rozprzestrzenianie się”.

POLECAMY:
Trump idzie na kolejną wojnę. Mocne słowa w kierunku wielkiej organizacji

Testy będą stanowić część badań nad potencjalnymi nieinwazyjnymi, wczesnymi metodami wykrywania wirusa i są finansowane z brytyjskich funduszy rządowych,

Psy wykryją koronawirusa? Lekarze oczekują sukcesu

Profesor James Logan, kierownik działu kontroli chorób w LSHTM, powiedział, że „ma nadzieję” na sukces.

Nasza poprzednia praca wykazała, że ​​malaria ma charakterystyczny zapach, a dzięki psom wykrywającym choroby z powodzeniem szkoliliśmy psy w zakresie dokładnego wykrywania malarii” – powiedział.

POLECAMY:
Koronawirus w Polsce. 103-letnia Pani Teresa w gronie ozdrowieńców

W połączeniu z wiedzą, że choroby układu oddechowego mogą zmienić zapach ciała, mamy nadzieję, że psy wykryją również Covid-19„.

Jeśli odniesiemy sukces, takie podejście może zrewolucjonizować sposób wykrywania wirusa, co może potencjalnie szybko oddzielić zainfekowanych od innych”.

Dr Claire Guest, współzałożycielka i dyrektor naczelna Medical Detection Dogs, powiedziała: „Cieszymy się, że rząd dał nam możliwość wykazania, że ​​psy mogą odegrać rolę w walce z Covid-19„.

POLECAMY:
Endemia. WHO nie świętuje i OSTRZEGA. Koronawirus wróci odmieniony

Jesteśmy pewni, że nasze psy będą w stanie znaleźć zapach Covid-19. Następnie przejdziemy do drugiej fazy, aby przetestować je w sytuacjach na żywo, po czym mamy nadzieję współpracować z innymi agencjami, aby szkolić więcej psów. Jesteśmy niesamowicie dumni, że nos psa może uratować wiele żyć”.

źródło: Evening Standard

Zobacz także:

koronawirus w brażny pogrzebowej zakład pogrzebowy epidemia

Domy pogrzebowe mają ogromny PROBLEM. Wszystko przez epidemię

andrzej duda spadek w sondażach kantar badanie poparcia wybory prezydenckie

Andrzej Duda zalicza dwucyfrowy spadek w sondażach! Koniec marzeń o reelekcji?