w

Ważne. Są nowe informacje w sprawie organizacji wesel

Wesela w czasie koronawirusa to temat rodzinnych rozmów od wielu tygodni. W końcu jednak poznaliśmy konkretne informacje Ministerstwa Zdrowia na ten temat.

wesela w czasie koronawirusa

Ślub i wesele to ważne wydarzenie nie tylko dla Państwa Młodych, ale także dla ich rodzin i przyjaciół. W dobie koronawirusa takie imprezy były zakazane, jednak Ministerstwo Zdrowia przekazało właśnie nowe informacje. Czy będzie można organizować wesela?

Wesela w czasie koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia zorganizowało konferencję w związku z kolejnym etapem odmrażania gospodarki. W jej trakcie pojawił się także temat organizacji wesel. Na te informacje czekało wiele osób, które mają zaplanowane śluby w najbliższym czasie. A to przecież dla nich jeden z najważniejszych dni w życiu.

Wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński, poinformował, że jego resort zarekomenduje możliwość organizacji wesel. Zgoda póki co ma objąć jednak tylko wydarzenia z udziałem maksymalnie 50 osób. Co bardzo istotne, limit ma nie dotyczyć osób z obsługi. Dokładne wytyczne mają być znane wkrótce, ale przyszli nowożeńcy mogą powoli odetchnąć z ulgą.

POLECAMY:
Nowe dane. Krew wyleczonych z koronawirusa może zdziałać cuda

Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników; limit nie dotyczy osób z obsługi – poinformował Cieszyński.

Skąd taka decyzja?

Wesela w czasie koronawirusa wydają się być bardzo niebezpieczną imprezą. W jednym miejscu, na małej, zamkniętej powierzchni, spotyka się bowiem kilkadziesiąt osób, które na co dzień nie ma ze sobą żadnego kontaktu. Wydaje się więc, że w przypadku zakażenia chociażby jednego z uczestników imprezy, skutki takiego wydarzenia mogą być bardzo złe.

Ministerstwo Zdrowia analizuje jednak na bieżąco sytuację epidemiologiczną, która w tej chwili oceniana jest jako pozytywna i ulegająca poprawie.

POLECAMY:
Przewidziała koronawirusa 12 lat temu. Podała dokładną datę

To jedna strona medalu. Drugą jest aspekt gospodarczy. Branża weselna z pewnością – tak jak wiele innych – odczuła skutki kryzysu gospodarczego związanego z wirusem. Jeśli więc nastąpiło odmrożenie fryzjerów czy sklepów w galeriach handlowych, nic dziwnego więc, że jej przedstawiciele zdecydowali się powalczyć o przyszłość swojego biznesu.

Co jest jednak najważniejsze?

Stanowisko Ministerstwa Zdrowia jest tylko rekomendacją. Decyzję w tej sprawie podejmie w przyszłym tygodniu Rada Ministrów. Wydaje się to jednak być tylko formalnością.

Od kiedy możliwe będzie organizowanie wesel do 50 osób? Dokładnej daty jeszcze nie ma, ale z całą pewnością poznamy ją w przyszłym z ust premiera Mateusza Morawieckiego. Wtedy też powinniśmy dowiedzieć się, czy uczestnicy wesel będą musieli nosić maseczki.

Zobacz także:

światowy dzień praw zwierząt

Dzień Praw Zwierząt obchodzimy 22 maja. Pokażcie swoje zwierzaki!

druga fala koronawirusa łukasz szumowski termin kiedy

Druga fala koronawirusa? Minister Szumowski ujawnił, kiedy to nastąpi