w ,

KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Druga fala koronawirusa? Minister Szumowski ujawnił, kiedy to nastąpi

Druga fala koronawirusa przed nami. Kiedy może się zacząć? Minister Szumowski podał konkretne miesiące, kiedy doświadczymy powtórki epidemii.

druga fala koronawirusa łukasz szumowski termin kiedy

Druga fala koronawirusa przed nami. Kiedy może się zacząć? Minister Szumowski podał konkretne miesiące, kiedy przyjdzie nam się zmierzyć z powtórką epidemii.

Druga fala koronawirusa zbliża się wielkimi krokami

Nie da się ukryć, że w Polsce epidemia koronawirusa ma całkiem inny przebieg, niż ma to miejsce w innych krajach. Doktor Andrea Ammon z Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób zapowiedziała, że szczyt zachorowań Polska ma przed sobą jako jedyny kraj członkowski UE. Dziennikarze postanowili skonfrontować te wieści z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.

POLECAMY:
Andrzej Sośnierz: "W Polsce jest nawet 150 tys. osób zakażonych koronawirusem"

Nasze działania miały na celu wypłaszczenie krzywej, by nie było szczytu, w którym choruje 10 tys. osób w szpitalach, że brakuje respiratorów – mówi Interii Szumowski. Rzeczywiście w tej chwili najgorsza sytuacja ma miejsce na Śląsku. Gdyby nie tamtejsze ognisko, moglibyśmy właśnie powoli żegnać pierwszy szczyt zachorowań.

Przed nami o wiele gorszy czas

Zdaniem ministra Szumowskiego do Polski zbliża się kolejny – prawdopodobnie poważniejszy etap epidemii, czyli druga fala koronawirusa. Jest ona spodziewana jesienią. Minister powiedział, że najtrudniejszy okres to wrzesień lub październik.

– Dojdą wtedy chorzy na grypę. Może dochodzić do pomieszania. Część z chorujących będzie miała grypę, a część COVID. I w ten sposób będzie dochodzić do wzajemnego zarażania się – ostrzega Łukasz Szumowski. Minister podkreślił jednak z rozmowach z mediami, że ma też dobre informacje. Wzrasta świadomość społeczna co do powagi zagrożenia, oswoiliśmy się z wirusem. Dochodzi też do wielkich postępów jeśli chodzi o leczenie COVID19.

POLECAMY:
Catering dietetyczny od Magdy Gessler? Gwiazda chce nas wykarmić w czasie epidemii

Jesteśmy teraz lepiej przygotowani, dużo wiemy o tym wirusie. Wreszcie jest lek. Nawet jak będzie drugi szczyt, to mamy zarejestrowany lek, który łagodzi objawy. Są pierwsze doniesienia o szczepionce. To w ogóle inny świat w porównaniu do wiedzy, którą mieliśmy jeszcze niedawno – zakończył Szumowski.

Źródło: interia.pl, wp.pl

Zobacz także:

wesela w czasie koronawirusa

Ważne. Są nowe informacje w sprawie organizacji wesel

rozjechane kaczki

Film dla ludzi o MOCNYCH nerwach. Kierowca rozjechał rodzinę kaczek