w

Znana i lubiana marka wychodzi z Polski. Szykujcie się na promocje

Pandemia koronawirusa nie bierze jeńców. Na naszych oczach upada kolejna marka, która obecna była na rynku od blisko 40 lat. Tym razem to Camaieu.

camaieu zamknięcie
Fot. YouTube / Camaieu

Znana francuska marka nie przetrwała pandemii koronawirusa. Camaieu z końcem czerwca zamyka wszystkie swoje sklepy w Polsce.

Camaieu ma ogromne problemy finansowe

Co ważne, sklep internetowy został już zamknięty. Zakupy w sklepach stacjonarnych będą możliwe jeszcze tylko przez nieco ponad miesiąc.

Wszystko oczywiście przez koronawirusa. W wyniku pandemii przychody istniejącej od 1984 roku marki spadły o 95%. Francuzi nie zamykają tylko sklepów w Polsce, ale i w innych krajach.

POLECAMY:
Natalia Siwiec bez pomalowanych paznokci. „Ona zmienia świat na lepsze”

Ogólnie Camaieu ma w swoim portfolio 800 sklepów, z czego 634 we Francji. W Polsce ich liczba sięga 25.

Spółka ma dodatkowo ok. 250 mln euro długu, którego spłatę ustalała z wierzycielami. Koronawirus zniszczył jednak wszelkie plany.

Co ciekawe, kupca na spółkę szuka… francuski rząd. Tamtejszy minister gospodarki, Bruno Le Maire, powiedział, że rząd pracuje nad rozwiązaniem od kilku tygodni, aby zapewnić marce przeżycie.

POLECAMY:
Catering dietetyczny od Magdy Gessler? Gwiazda chce nas wykarmić w czasie epidemii

Chodzi jednak tylko o ratowanie jak największej ilości miejsc pracy we Francji. „Reanimacja” sklepów w Polsce, nawet w przypadku znalezienia inwestora, jest mało prawdopodobna.

Ekipa sklepu już pożegnała się z klientkami

„Drogie klientki, z ogromnym smutkiem informujemy o zamknięciu zamówień z naszej strony internetowej. Dziękujemy, że byłyście z nami przez te lata” – głosi komunikat na oficjalnej stronie marki, który potwierdza także zamknięcie sklepów stacjonarnych.

POLECAMY:
Biedronka wesprze finansowo seniorów. Do 150 zł co miesiąc

„Tak, zamykamy nasze sklepy w Polsce. Obserwujcie wiadomości od nas by nie przegapić operacji likwidacyjnej i skorzystać ze wspaniałych cen na całą kolekcję. Zamykamy się z końcem czerwca 2020” – napisano.

Przy okazji stworzono specjalny FAQ dla klientów. Wynika z niego, że nawet po zamknięciu klienta jeszcze przez moment będzie działał serwis klienta. Będzie można więc złożyć reklamację czy dokonać zwrotu. Wszystkie dokonane dotąd zamówienia internetowe zostaną normalnie zrealizowane.

wybory prezydenckie 2020 duda trzaskowski spadek sodaż pollster

Wybory prezydenckie 2020. Dramat Andrzeja Dudy! Poparcie poniżej 40%

kościół tarcza antykryzysowa 4.0

Kościół znów dostanie kasę. „Przez epidemię ma zmniejszone przychody”