w

Matura 2020. Czy na Podlasiu doszło do przecieku?

Matura 2020 właśnie się zaczęła. W sieci pojawiły się jednak niepokojące informacje dotyczące możliwego przecieku jednego z tematów z j. polskiego.

matura 2020 przeciek przecieki podlaskie podlasie rozprawka wesele elementy fantastyczne

Matura 2020 właśnie się zaczęła. W sieci pojawiły się jednak niepokojące informacje dotyczące możliwego przecieku tematu rozprawki z j. polskiego. Chodzi o „Wesele” Wyspiańskiego. O sprawie poinformował na Twitterze użytkownik EMOCJE W SIECI.

Matura 2020 – przeciek w jednym z regionów? Elementy fantastyczne w Weselu, Anna Kamieńska Daremne

Informację upublicznił profil na Twitterze EMOCJE W SIECI (profil wspierany przez firmę Sentimenti). Na zrzutach z narzędzia analitycznego Google Trends widać, że pierwsze wyszukiwania tematu maturalnego wyszukiwarka Google odnotowała już przed 7 rano. Szczyt wyszukań hasła WESELE ELEMENTY FANTASTYCZNE przypadł przed godz. 8 rano. Jest to zatem zastanawiające.

Niepokoi też fakt, że cały temat internauci wyszukiwali również na długo przed rozpoczęciem się matur. Od godz. 7 rano wyszukiwano całą jego treść, czyli: „Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów…”.

Co ciekawe, nagły wzrost zainteresowania tematem odnotowano najpierw tylko na Podlasiu.

Patrząc dokładnie na dane z Google Trends widzimy, że frazy związane z tematami matury były wyszukiwane od wczesnych godzin rannych. I tak oto:

Elementy fantastyczne – ok. 6:24

Elementy fantastyczne w weselu i Elementy fantastyczne wesele- ok. 6:32

Wesele fantastyka – ok. 6:48

Anna Kamieńska – ok. 7:04

Przecieki maturalne pojawiają się każdego roku

W zasadzie każdego roku przed maturą pojawia się mnóstwo informacji w internecie z potencjalnymi tematami prac. Przy okazji warto ostrzec innych i samemu nie dać się nabrać. W sieci roi się bowiem od całej gamy fałszywych i podejrzanych stron czy usług oferujących materiały maturalne czy dokładną treść tematów. Najczęściej są to jednak oszustwa.

W sytuacji, gdyby przygotowanie przez CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna) arkusze maturalne lub jakiekolwiek informacje na temat ich zawartości wyciekły do Internetu, należało by maturę powtórzyć. Nie wiadomo zatem, co będzie w opisanym przypadku, gdy potencjalny przeciek dotyczył tylko jednego regionu.

Jeśli to prawda to zawiadomimy policję – powiedział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Arkusz egzaminacyjny Centralna Komisja Egzaminacyjna ma opublikować na swojej stronie internetowej o godz. 14. Szef instytucji Marcin Smolik potwierdził na konferencji prasowej, że tegoroczne tematy faktycznie dotyczyły „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego oraz analizy wiersza Anny Kamieńskiej „Daremne„.

Źródło: Twitter / Emocje w Sieci

koronawirus epidemia w polsce szansa dla młodych polek

Koronawirus. Czy pandemia to szansa dla młodych Polek?

dzik ukradł pierogi dzieciom legnica interwencja policji

Dzik ukradł pierogi dzieciom! Niezwykła akcja policji w Legnicy