w ,

Cena gazu spadnie. Od 1 lipca zapłacimy nawet 10% mniej

Cena gazu zostaną obniżone. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę PGNiG. Nowe stawki będą obowiązywać już od 1 lipca do końca roku.

cena gazu obniżka ure opłata mocowa

Cena gazu spadnie! Idą obniżki. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę PGNiG. Nowe stawki będą obowiązywać już od 1 lipca do końca roku. Tym razem Zmiana dotyczy tylko i wyłącznie gospodarstw domowych.

Cena gazu spadną. O ile?

URE zatwierdziło właśnie nowe stawki za niebieskie paliwo. Nasze rachunki będą niższe nawet o 10,6 proc. Warto też zauważyć, że wszelkie dodatkowe opłaty wyszczególnione na fakturach za gaz pozostawione zostaną bez zmian. O ile mniejsze będą rachunki?

POLECAMY:
PGE sprzedaje Ci prąd? WAŻNE ostrzeżenie dotyczące rachunków

Ze wstępnych analiz wynika, że faktura od PGNiG będzie mniejsza średnio o 9,8 proc. dla odbiorców używających gazu wysokometanowego. Dlaczego postanowiono obniżyć ceny gazu? Jest to spowodowane głównie niskimi cenami gazu na Towarowej Giełdzie Energii. Cena gazu ziemnego jest z nią ściśle powiązana.

Dla statystycznego Kowalskiego, który zużywa gaz przede wszystkim do gotowania posiłków, faktura za gaz będzie niższa o 4,85 proc., co daje nieco ponad 1 zł na miesiąc. Najbardziej spadek cen odczują osoby mające ogrzewanie gazowe. Jest szansa, że oddadzą PGNiG co miesiąc o 19,45 zł mniej.

Gaz tanieje, prąd drożeje. Opłata mocowa uderzy w firmy

Błękitne paliwo od dawna nie jest tym, co drenuje nasze portfele. Dużo gorzej jest w przypadku prądu. Jak informują media, już na jesień przedsiębiorstwa czeka kolejny wzrost kosztów w postaci wyższych rachunków za energię elektryczną.

Budżety firm i tak są napięte, bo mocno poturbował je kryzys związany z epidemią koronawirusa. Ratunkiem dla takich przedsiębiorstw może być skorzystanie z możliwości, jakie daje fotowoltaika. To aktualnie najszybciej rozwijającym się w Polsce sektorem związany z odnawialnymi źródłami energii, który może uratować firmy przed stratami.

Ceny energii elektrycznej w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie, mimo to ulega nieustającym podwyżkom. Za wszystkim stoi wprowadzana przez rząd opłata mocowa. Dlatego wszystko wskazuje na to, że w samym środku gospodarczych zawirowań pojawi się kolejny koszt dobijający przedsiębiorców.

Źródło: Money.pl, URE

karina zuchora jaroslaw kret

Kim jest Karina Zuchora, uczestniczka programu „Master Chef”?

druga fala koronawirusa generali caritas

Druga fala epidemii. Szpitale wspierane przez Caritas już się przygotowują