w ,

Dzień Ojca. Co warto podarować? Jaki prezent kupić?

Dzień Ojca już za kilka dni. Zdrowie najbliższych jest tym, na czym najbardziej nam zależy. Radzimy, co podarować ojcom z okazji ich święta.

dzień ojca jaki prezent kupić co kupić ojcu

Dzień Ojca już za kilka dni. Zdrowie najbliższych jest tym, na czym najbardziej nam zależy. Dbamy o nie na co dzień, ale także od święta. Nawet przy wyborze prezentów kierujemy się tym, by miały one pozytywny wpływ na samopoczucie naszej rodziny i przyjaciół.

Dzień Ojca i Dzień Taty. Co podarować? Kiedy jest Dzień Ojca? Kiedy wypada Dzień Ojca?

Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca. Standardowe prezenty na Dzień Taty, takie jak zestaw narzędzi, skarpetki, czy woda toaletowa w czasie szczególnej dbałości o zdrowie mogą zejść na nieco dalszy plan. Troska o osoby w średnim wieku oraz starsze sprawia, że chcemy pokazać nasze uczucia w nieco inny sposób. Oto kilka ciekawych pomysłów na podarki dla ojców w tym roku

Kurs ćwiczeń online

Odkąd więcej przebywamy w domu, mamy też paradoksalnie czas na to, by więcej się ruszać. Wszystko to dzięki ćwiczeniom online. Często zakłada się, że chcą w nich uczestniczyć tylko kobiety, a wcale tak nie jest. Panowie także potrzebują ruchu, odciążenia kręgosłupa, czy po prostu alternatywy dla siłowni.

POLECAMY:
Dzień Matki i Dzień Ojca. Jak podziękować rodzicom, czyli jaki prezent kupić?

Jeśli Twój Tata lubi aktywność fizyczną, nie wahaj się – wykup dla niego kurs jogi, ogólnorozwojowy lub siłowy, w zależności od tego, jakie są jego możliwości i zainteresowania. W pakiecie możesz dołączyć także sprzęt do ćwiczeń, na przykład hantle lub znacznie tańsze taśmy.

Jaki dać prezent na Dzień Ojca? Profesjonalny jadłospis

To, że w kuchni odnajdują się tylko kobiety, to kolejny przesąd. Gdy więcej przebywamy w domu, mamy więcej czasu na gotowanie. By zadbać o zdrowie, warto zwrócić się do dietetyka o pomoc w skomponowaniu jadłospisu. Świetnym prezentem dla rodzica będzie wykupienie mu planu żywieniowego ułożonego przez specjalistę. Dlaczego?

Dokładne menu wraz z przepisami na każdy dzień pozwala utrzymać wagę lub schudnąć, dostarcza wszystkich składników odżywczych oraz zapobiega monotonii. W razie potrzeby możesz też wesprzeć tatę w zakupach online, które pozwolą przygotować posiłki.

Prezent na Dzień Ojca – dla serca

Nie od dziś wiadomo, że ryzyko chorób serca rośnie wraz z wiekiem. To dlatego warto podarować rodzicowi prezent, którego składniki wspomogą obniżenie poziomu cholesterolu. Warto podarować preparaty zawierające beta-glukan z owsa.

POLECAMY:
Codzienne jedzenie miodu. Zobaczcie w czym pomaga [8 ZALET]

Beta-glukany przyczyniają się do utrzymania w normie poziomu cholesterolu we krwi. Dodatkowo warto przygotować domową instrukcję walki ze zbyt wysokim cholesterolem, w której przypomnisz tacie, jak ważne są:

  • wybieranie zdrowszych, pełnoziarnistych produktów
  • rezygnacja z czerwonego mięsa na korzyść ryb i drobiu
  • zamiana słonych przekąsek na orzechy i nasiona.

Fachowa literatura

Jeśli Twój tata lubi czytać, nie ma nic prostszego, by pomóc mu we wdrożeniu zdrowych nawyków żywieniowych i lepszego stylu życia. Na rynku dostępnych jest wiele poradników, które mówią nie tylko, co i jak ćwiczyć, ale także jak komponować swoją dietę, by była ona korzystna dla zdrowia.

POLECAMY:
Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych. 4 kwietnia to smutne święto

Bywa, że słowa napisane przez trenera lub lekarza działają na nas bardziej motywująco, niż gdy przekazują nam je bliscy. Nie ma w tym nic złego – tak działa potęga autorytetu. Do paczki książek możesz dorzucić coś z literatury faktu lub dobry kryminał – czas spędzony z książką opóźnia pogorszenie się zdolności intelektualnych, obniża stres i zapewnia lepszy sen.

bubbles pies bez oka bullterier

Bubbles. Postrzelona i pobita młotkiem. Mimo braku oka znalazła dom

debata prezydencka 2020 trzaskowski pozew tvp

Rafał Trzaskowski pozywa TVP. Domaga się 100 tys. zł na WOŚP