w

Rafał Trzaskowski pozywa TVP. Domaga się 100 tys. zł na WOŚP

Rafał Trzaskowski złożył dziś cywilny pozew. Idzie na wojnę z Telewizją Polską. Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta ma nadzieję, że wygra, a telewizja przekaże 100 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

debata prezydencka 2020 trzaskowski pozew tvp
Fot. Wikipedia / Adrian Grycuk; Facebook / profil kandydata

Rafał Trzaskowski złożył dziś cywilny pozew. Idzie na wojnę z Telewizją Polską. Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta ma nadzieję, że wygra, a telewizja przekaże 100 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. A już dziś pierwsza debata prezydencka z nowym kandydatem.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski pozywa TVP. Trzaskowski wzrost notowań

Polityk PO domaga się, aby TVP przez kolejnych pięć dni przed głównym wydaniem „Wiadomości” o godz. 19:30 wyemitowała przeprosiny. Sztab Trzaskowskiego przy okazji zapowiedział, że kandydat zdecydował się wziąć udział w dzisiejszej debacie, którą Telewizja Polska organizuje.

W pozwie wskazane zostały dokładnie momenty, w których TVP miała nadawać fake newsy dotyczące Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy. Jedną z takim rzekomych nieprawdziwych informacji był fragment „Wiadomości” zatytułowany „Trzaskowski odbierze Polakom 200 miliardów”.

Zgodnie z treścią audycji, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Polski po wygranych wyborach ma spełnić wszystkie żydowskie roszczenia majątkowe. Jako źródło pieniędzy redakcja wskazała te, które teraz idą na socjalne dodatki, m.in. 500 plus.

Pełna treść przeprosin

Zarząd Telewizji Polskiej S.A. przeprasza Pana Rafała Trzaskowskiego za rozpowszechnienie nieprawdziwych i niczym nieuzasadnionych informacji o rzekomych nieprawidłowościach dotyczących podejmowanych przez Niego decyzji nadzorczych.

Jednocześnie Zarząd Telewizji Polskiej S.A. przeprasza za rozpowszechnianie informacji o rzekomych działaniach niewłaściwych Pana Rafała Trzaskowskiego w związku z pełnieniem przez Niego funkcji prezydenta miasta stołecznego Warszawy.

Tym samym Zarząd Telewizji Polskiej S.A. przeprasza za naruszenie dóbr osobistych Pana Rafała Trzaskowskiego, w tym w szczególności Jego dobrego imienia. Niniejsze przeprosiny zostały opublikowane w wyniku przegranego procesu sądowego. Zarząd Telewizji Polskiej S.A.”.

Debata prezydencka 2020. w TVP. Gdzie oglądać? Godzina, transmisja. Debata Duda Trzaskowski angielski

17 czerwca odbędzie się kolejna już debata prezydencka, ale w nowym składzie. Możliwe, że będzie to przed 28 czerwca jedyne starcie kandydatów. Gdzie można obejrzeć debatę? O której godzinie się rozpocznie?

Debata potrwa 70 minut. Telewizja przeprowadzi ją z zachowaniem środków bezpieczeństwa wynikających z trwającej epidemii. W debacie wezmą udział: Andrzej Duda, kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, kandydat niezależny Szymon Hołownia, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz , kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, kandydat Lewicy Robert Biedroń, kandydat bezpartyjny Paweł Tanajno, kandydat Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak, kandydat Kongresu Nowej Prawicy Stanisław Żółtek oraz kandydat Ruchu Prawdziwa Europa Mirosław Piotrowski.

Mamy świadomość, że ta debata nie będzie normalna, czyli równa dla wszystkich. TVP będzie faworyzować jednego kandydata, na rzecz którego pracuje TVP zarówno w tej kampanii, jak i w poprzednich pracowała na rzecz PiS – powiedział „Gazecie Wyborczej” Cezary Tomczyk, szef sztabu Rafała Trzaskowskiego.

Od wczoraj pojawiały się w mediach informacje, że kandydat PO na prezydenta miał wątpliwości odnośnie debaty organizowanej przez Telewizję Polską. Dlaczego? Dlatego, że obawiał się głównie tego, że prezydent Andrzej Duda będzie znał pytania i przez to solidnie się przygotuje.

Debata rozpocznie się o godz. 21. Poprowadzi ją Michał Adamczyk. Bezpośrednia transmisja debaty na antenie TVP1 oraz TVP Info. Transmisję online będzie można śledzić bezpłatnie poprzez stronę tvpstream.vod.tvp.pl. TVN podjął decyzję o odwołaniu swojej debaty, dlatego odbędzie się tylko jedna.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Onet

dzień ojca jaki prezent kupić co kupić ojcu

Dzień Ojca. Co warto podarować? Jaki prezent kupić?

anca marina tiru bogdan tiru kim jest wags ekstraklasa jagiellonia białystok

Kim jest Anca Marina Tiru, żona zawodnika Jagiellonii Białystok?