w ,

„Najlepsze miejsce na świecie”. Jacek Bartosiak o nowej książce: „Szokująca i otrzeźwiająca”

– Skończyłem dziś pisać „Najlepsze miejsce na świecie” – ogłosił na Twitterze czołowy geopolityk w Polsce. Wiele osób już nie może doczekać się premiery.

najlepsze miejsce na świecie bartosiak
Fot. media.terytorialsi.wp.mil.pl; materiały prasowe

Już w lutym lub marcu 2023 roku w naszych rękach znajdzie się najnowsza pozycja najbardziej cenionego geopolityka. Książkę pt. „Najlepsze miejsce na świecie” Bartosiak poświęcił nie tylko strategii Polski, systemowi publicznemu, ale też temu, co dzieje się za naszą wschodnią granicą.

Najlepsze miejsce na świecie. Bartosiak szokuje i otrzeźwia Polaków

Skończyłem dziś pisać „Najlepsze miejsce na świecie”. O Polsce, o wielkiej strategii naszego państwa, o naszym systemie publicznym, o naszej kulturze strategicznej, wojnie na wschodzie, o kulisach pracy w S&F przeplatanej interakcjami z Wieżą, o których piszę szczerze – napisał w październiku ubiegłego roku dr Jacek Bartosiak.

Nowa książka szefa Strategy & Future jest jedną z najbardziej wyczekiwanych pozycji w tej tematyce w tym roku. Sam autor jest zdania, że czytelnik zasługuje, by się dowiedzieć, jak działa system państwa w sprawach bezpieczeństwa i strategii. Zapowiedział też, że książka ta będzie „szokująca i otrzeźwiająca„.

Ekspert jest zdania, że po wielu latach spokojnego życia w dobrobycie Polacy muszą zrozumieć, że nadchodzi era wojen i niepokojów, która dotknie i nas.

„Kończę pisać najnowszą książkę, najbardziej osobistą z dotychczasowych. O naszej ojczyźnie i o tym jaka ona właściwie jest, jak ona funkcjonuje na poziomie strategicznym i wojskowym, o czym Plac raczej nie wie, przesłonięty nimbem państwa i tajemnicy. Jaka jest jej kultura polityczna i elity publiczne w obliczu załamania ładu międzynarodowego, co z nasza wielką strategią i jej córką – strategią wojskową, jakie one są, i czy w ogóle są, a jakie powinny być.”

Najważniejszy przekaz, z jakim próbuje dotrzeć autor do umysłów obywateli naszego kraju jest to, że epoka spokoju jest już za nami, a przed nami jest chaos. Kruszy się na naszych oczach międzynarodowy ład, a Polska w nowym rozdaniu ma ogromną szansę na to, by odegrać kluczową rolę.

Bartosiak. Nowa książka to „opowieść o nas samych”

Przy okazji zbliżającej się premiery (22 marca) nowej pozycji szefa S&F warto wspomnieć o poprzednich książkach, które również zyskały wielką popularność, szczególnie za sprawą napaści Władimira Putina na Ukrainę.

Na uwagę zasługuje tu wspólna praca dr Bartosiaka z Piotrem Zychowiczem (znanego z kanału „Historia Realna” na YouTube) pt. „Nadchodzi III wojna światowa„. Innymi godnymi polecenia są również „Wojna w kosmosie” czy „Przewrót w geopolityce” oraz „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”.

Jacek Bartosiak to osoba, która w ostatnich miesiącach bardzo szeroko edukuje społeczeństwo polskie jeśli chodzi o geopolitykę. Wykorzystując inwazję Rosji na Ukrainę, która zmieniła rzeczywistość geopolityczną Polski i realia, w jakich przyszło nam żyć, nagłaśnia również kwestie związane z potencjalną wojną mocarstw w Eurazji.

konfiskata samochodu wypadek po spożyciu alkoholu pijany kierowca zajęcie mienia

Rząd będzie zabierać Polakom samochody. Ministerstwo stawia sprawę jasno

metamorfozy jewgienij żuk

Ale metamorfozy! Te kobiety zmieniły się tak, że nie poznała ich własna rodzina