w

Trzasko Polo wyborcze. „Zwyciężaj Rafaelu” podbija internet

Trzasko Polo na ostatniej prostej wyborów prezydenckich. Nagranie z Rafałem Trzaskowskim podbija sieć. Na YouTube pojawiła się piosenka wpisująca się w kampanię Rafała Trzaskowskiego.

trzasko polo trzaskopolo trzaskowski wybory disco polo
Fot. YouTube / Trzasko Polo

Trzasko Polo na ostatniej prostej wyborów prezydenckich. Nagranie z Rafałem Trzaskowskim podbija sieć. Na YouTube pojawiła się piosenka wpisująca się w kampanię Rafała Trzaskowskiego. Utwór tak się spodobał, że wrzucają go do sieci nawet posłowie opozycji.

Trzasko Polo w służbie kampanii

Muzyka prosta, łatwa i przyjemna. Czy pomoże kandydatowi w osiągnięciu lepszego wyniku w wyborach prezydenckich? Jest to mało prawdopodobne, szczególnie, że elektorat Trzaskowskiego raczej za takimi przebojami nie przepada. Tak czy siak rekordy popularności bije nowe Trzasko Polo, a konkretnie piosenka „Zwyciężaj Rafaelu”.

POLECAMY:
Andrzej Duda gwiazdą spotu Trzaskowskiego. "To mi się należy!"

Melodia jest niezwykle amatorska, ale wpada w ucho. A co z tekstem piosenki? „Poderwać Polskę próbowało wielu, a Tobie się udało Rafaelu! Bo Ty masz w sobie siłę do działania! Ty Prezydentem jesteś z powołania!” – taką zwrotką zaczyna się utwór.

TRZASKO POLO ZOBACZ NAGRANIE

„Nie słucham takiej muzyki, ale…”

Politycy opozycji raczej nie przepadają za disco polo uważając ten gatunek muzyki za obciachowy. Nie przeszkodziło to jednak niektórym posłom udostępnić Trzasko Polo na swoich profilach w sieci. Zrobili to między innymi Katarzyna Lubnauer i Michał Szczerba. Trzasko Polo pojawiło się też  na profilu byłej prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz.

POLECAMY:
Rafał Trzaskowski chce zlikwidować TVP Info. Zaskakujące słowa w kierunku dziennikarzy

Disco Polo to niekoniecznie mój ulubiony styl muzyczny, ale rytmiczne i przede wszystkim to mój kandydat ✌️ Każda oddolna inicjatywa wsparcia zasługuje na uwagę i uznanie 🤝  – napisał na swoim profilu na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.

Disco polo w służbie polityki

To nie pierwszy raz, jak ten gatunek muzyki wykorzystywany jest w kampanii wyborczej. Najbardziej chyba znanym przypadkiem jest piosenka kampanijna Aleksandra Kwaśniewskiego, czyli „Ole Olek!” zespołu Top One. Była to druga w historii polskiej polityki piosenka wyborcza. Pozwoliła ona Aleksandrowi Kwaśniewskiemu zdobyć o wiele szersze poparcie i nowy elektorat.

Za wykonanie piosenki zespół Top One nie otrzymał od sztabu Kwaśniewskiego ani złotówki. Utwór ten jeszcze długo po wyborach utrzymywał się w czołówkach list przebojów muzyki dance.

Źródło: Twitter, Wyborcza.pl

ekologiczne gwiazdy telewizji celebryci influencerzy energetyka panele fotowoltaiczne ekologia środowisko

Ekologiczne gwiazdy telewizji walczą o ochronę środowiska

małgorzata rozenek facebook majdan dziecko rozpacz instagram

Małgorzata Rozenek. Niepokojące zdjęcie i wołanie o pomoc