w

Lech Wałęsa o wynikach wyborów. Zaskakujące słowa

Lech Wałęsa postanowił odnieść się do wyników wyborów prezydenckich. Przypomnijmy, że zdecydowanie wygrał w nich urzędujący prezydent Andrzej Duda.

lech wałęsa wybory prezydenckie 2020 duda trzaskowski wyniki
Fot. YouTube / Radio ZET

Lech Wałęsa postanowił odnieść się do wyników wyborów prezydenckich. Przypomnijmy, że zdecydowanie wygrał w nich urzędujący prezydent Andrzej Duda. Tak dużej przewagi nad kandydatem PO jeszcze nie było.

  • Andrzej Duda zdeklasował rywali, najgorszy wynik kandydata PO w historii
  • Lech Wałęsa twierdzi, że Polacy nie wierzą opozycji
  • Trzaskowski powinien do II tury postawić na swoje zaplecze

Lech Wałęsa o wyborach prezydenckich

– Przekonywałem, przekonuję i będę przekonywał do głosowania na Rafała Trzaskowskiego, ale tu się już dużo nie da zrobić – ocenił w swoim stylu były prezydent Lech Wałęsa. Podkreślił jednak, że stawia nadal na kandydata PO, choć zadanie przed nim niezwykle trudne. Wałęsa był dziś rano gościem stacji radiowej TOK FM.

POLECAMY:
Lech Wałęsa „odleciał”? Dziwne zapowiedzi byłego prezydenta

Oficjalne dane PKW, które dziś spłynęły ze wszystkich obwodów wyborczych, mówią, że Andrzej Duda od wczorajszego exit poll zwiększył przewagę znacząco. Początkowo miał 41,8% poparcia, skończyło się na 43,67%. To prawdziwy sukces urzędującej głowy państwa, ale nadal potrzebna jest mobilizacja.

Wałęsa w TOK FM: „Taki jest stan polskiej demokracji”

– Taki jest stan polskiej demokracji. Demokracja to jednak trochę nauki i te doświadczenia nam się kiedyś przydadzą, ale dzisiaj możemy płacić duże rachunki – powiedział w rozmowie.

Co zatem powinien zrobić kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, by wygrać II turę? Zdaniem Wałęsy więcej obowiązków spada na otoczenie kandydata, a niestety jemu brakuje zaplecza politycznego. – Nasza demokracja jeszcze jest w powijakach – ocenił prezydent.

Były prezydent o PiS

Zdaniem byłego prezydenta Prawo i Sprawiedliwość jako partia nie rozumie dzisiejszych czasów.

Coraz bardziej idziemy w te niedobre rozwiązania. Ostrzegałem, błagałem, prosiłem, ale jednak naród musi i tego skosztować. Róbmy wszystko, żeby Polska wróciła na drogę rozwoju – stwierdził ze smutkiem były prezydent.

POLECAMY:
Lech Wałęsa cierpi przez koronawirusa. „Nie wzmacniam odporności, bo po co?”

– Jako politycy nie jesteśmy w stanie przekonać, że byliśmy w porządku, nie oszukiwaliśmy, nie kradliśmy. Ludzie nam po prostu nie wierzą – zakończył rozmowę Wałęsa.

Źródło: TOK FM

lwy afryka nielegalna hodowla rozrywka lord ashcroft

Lwy hodowane tylko po to, by je zastrzelić. Barbarzyńska rozrywka bogaczy

tippi degre namibia afryka księga dżungli

Tippi Degre dorastała na łonie natury ze zwierzętami. Jak wygląda dzisiaj?