w

Mariusz Błaszczak ostro o Trzaskowskim. „Będą awantury!”

Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej udzielił wywiadu na antenie Polskiego Radia. Stwierdził, że tylko Andrzej Duda jest „gwarantem rozwoju Polski”.

mariusz błaszczak mon minister obrony narodowej duda trzaskowski wybory
Fot. YouTube / Polskie Radio

Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej udzielił wywiadu na antenie Polskiego Radia. Stwierdził, że tylko Andrzej Duda jest „gwarantem rozwoju Polski”. Nie za dobrze też ocenił, co czeka nas po tym, jak wybory wygra Rafał Trzaskowski.

Mariusz Błaszczak: „Będziemy mieć awantury!”

Ten cały dorobek może zostać utracony, jeśli prezydentem zostanie Trzaskowski. Powie on, że na nic nie ma pieniędzy i będzie walczył z rządem, a prezydent może zablokować działania rządu i nie ulega żadnej wątpliwości to, że Trzaskowski tak będzie działał – stwierdził Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak w porannej rozmowie z dziennikarzami Polskiego Radia.

Zdaniem szefa MON epidemia koronawirusa nie dotknęła Polski tak mocno, jak inne kraje Europy. Jak stwierdził, jest to efekt zdecydowanych działań rządu. Błaszczak jednocześnie ostrzega, że wygrana Rafała Trzaskowskiego rozpocznie epokę chaosu i kłótni w Polsce.

Ludzie PiS potrafią rządzić i udowodniliśmy to. Gwarantem rozwoju Polski jest druga kadencja Andrzeja Dudy. Jak wygra Trzaskowski, to będziemy mieć awantury i ściągnięcie do Polski postępowych działań z Europy – powiedział minister.

Sukces w relacjach Polska – USA

Pamiętajmy o tym, jak rządzi Warszawą, jest wiceprzewodniczącym PO, kontynuuje prezydenturę Gronkiewicz-Waltz. Oni kierują się ideologią, a nie tym, czego oczekują ludzie. Rafał Trzaskowski nie jest wiarygodny – przyznał Minister Obrony Narodowej.

Mariusz Błaszczak pytany też był o stan relacji między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Zdaniem ministra znacznie większa jest obecność wojsk amerykańskich w Polsce niż za Donalda Tuska.

Za czasów Donalda Tuska było 200-300 żołnierzy, dziś jest 5 tys. żołnierzy, a będzie jeszcze więcej. Podczas licznych wizyt w Kongresie Stanów Zjednoczonych rozmawiałem z politykami Partii Republikańskiej, ale także z politykami Partii Demokratycznej i nie ma takiego zagrożenia – przyznał minister.

Szef MON na zakończenie stwierdził jednoznacznie, że Stany Zjednoczone są obecnie jedynym gwarantem bezpieczeństwa w ramach NATO, a wojsko polskie doskonale się rozwija.

Źródło: Polskie Radio

christian paul imm instytut monitorowania mediów tvp

Christian Paul nie istnieje, mimo to zarobił 7,5 mln zł… w 2 tygodnie

wojciech cejrowski w kiblu youtube wybory trzaskowski

Wojciech Cejrowski grzebie w brudnej toalecie. Nagrał filmik