w ,

Christian Paul nie istnieje, mimo to zarobił 7,5 mln zł… w 2 tygodnie

Christian Paul zyskał sławę 22 czerwca tuż po emisji materiału w głównym serwisie informacyjnym Telewizji Polskiej na temat kreacji Pierwszej Damy Agaty Kornhauser – Dudy.

christian paul imm instytut monitorowania mediów tvp

Christian Paul zyskał sławę 22 czerwca tuż po emisji materiału w głównym serwisie informacyjnym Telewizji Polskiej. Dotyczył on kreacji Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. Jak się potem okazało, taki projektant nie istnieje.

Wówczas udzielając komentarza, poświęcono mu łącznie 2 minuty czasu antenowego, które w wyniku researchu dziennikarzy i osób ze świata mody w kolejnych dniach przerodziło się w ponad 13 tys. publikacji we wszystkich typach mediów z ekwiwalentem reklamowym na poziomie 7,5 mln złotych – podaje Instytut Monitorowania Mediów (IMM).

2 minuty wzrosło do 4 godzin w 3 dni – stacje radiowe

Podczas gdy w programie TVP Info Christian Paul, przedstawiony jako amerykański projektant mody, udzielił pochlebnego komentarza na temat ubiorów Pierwszej Damy Polski. W mediach zawrzało.

Te zaledwie 146 sekund w kolejne 3 dni (24 – 26 czerwca) przerodziło się łącznie w 4 godziny czasu antenowego największych stacji radiowych w Polsce. Ekwiwalent reklamowy uplasował się na poziomie 1,1 mln złotych. Dotarcie medialne (liczba potencjalnych kontaktów z przekazem) szacuje się na 16,6 mln kontaktów z odbiorcą. O całej sytuacji wzmiankowały: Radio RMF FM, Radio Zet, Radio Eska, AntyRadio, Radio Wawa i VOX FM Poznań.

7,5 mln AVE w dwa tygodnie

W dwa tygodnie od pojawienia się w głównych wiadomościach TVP Christiana Paula, liczba materiałów na jego temat wyniosła dokładnie 13 422 publikacje, łączne AVE zaś poszybowało do kwoty 7 593 989 złotych, a dotarcie do 30 017 923 kontaktów.

W samym internecie działalność amerykańskiego projektanta szybko stała się tematem numer jeden. Po 14 dniach postać Christiana Paula szeroko komentowano na portalach internetowych (AVE równe 3 180 535 zł). W samych social media AVE wyniosło 1 994 480 zł – najczęściej sprawę komentowano na Twitterze (10 tys. wzmianek).

IMM to lider w branży analityki informacji medialnych. Od 2000 roku dostarcza usługi badania danych ze wszystkich mediów. To m.in. moduł analityczny umożliwia bieżące śledzenie efektów działań komunikacyjnych na tle konkurencji. Pomaga też chronić reputację firmy lub marki w sytuacjach kryzysowych.

Źródło. Instytut Monitorowania Mediów IMM

paulina drażba koronawirus gwiazdy celebryci epidemia

Paulina Drażba jednoznacznie o show-biznesie i gwiazdach. Ma rację?

mariusz błaszczak mon minister obrony narodowej duda trzaskowski wybory

Mariusz Błaszczak ostro o Trzaskowskim. „Będą awantury!”