w

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim. Dziecko wśród rannych

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim spowodowała, że sześć osób zostało rannych. Wśród poszkodowanych jest dziecko. Straty są poważne.

traba-powietrzna-ustronie-morskie

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim spowodowała, że sześć osób zostało rannych. Wśród poszkodowanych jest dziecko. Straty są poważne, bo żywioł zniszczył znajdujące się na drodze drewniane domy.

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim

Do tego groźnego w skutkach zdarzenia doszło w piątek, 10 lipca, późnym popołudniem w Ustroniu Morskim. Wiatr był tak silny, że unosił ciężkie i połamane części domów. Elementy te przygniotły sześć osób. Jeśli chodzi o ruchomości, zniszczeniu uległy dwa samochody.

POLECAMY:
Burze nad Polską sieją spustoszenie. Trąba powietrzna w Kaniowie na Śląsku

Pięcioma poszkodowanymi osobami zajęły się specjalne zespoły ratowników medycznych. Osoby te z ogólnymi potłuczeniami zostały przewieszone do szpitala w Kołobrzegu i Koszalinie. Ich życiu nic nie zagraża.

To była chwila. Widziałem, jak tworzy się komórka trąby powietrznej. Silny wiatr i lunęło mocno deszczem – relacjonował w rozmowie z portalem Onet.pl świadek zdarzenia. Pech chciał, że trąba przeszła dokładnie nad pole, kampingowym przy ulicy Targowej. Porwane i roztrzaskane przez żywioł zostały stojące tam domki holenderskie.

Gdzie jest burza? Groźny żywioł nad Polską

Każdy domek przeznaczony jest na około cztery, pięć osób. Dlatego szacujemy, że na terenie kompleksu mogło przebywać maksymalnie 250-300 osób. W miejscu, gdzie przeszła trąba powietrzna było dziewięć domków – przekazał mediom rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, st. kpt. Krzysztof Batorski.

Te anomalie pogodowe były nie do przewidzenia. Ostatni komunikat nie wskazywał takiej sytuacji pogodowej. Oczywiście były gdzieś porywy wiatru, ale nie w takiej skali. Na miejscu od razu pojawili się strażacy, policja i pogotowie. Pani wójt powołała natychmiast sztab zarządzania kryzysowego. Teraz liczone są straty, również na cmentarzu oraz w kilku innych miejscach, ale nie już tak duże, jak właśnie na tym kempingu – poinformował Robert Lipiński z Urzędu Gminy w Ustroniu Morskim.

Sezon letni, więc burze przetaczają się nad Polską niemal każdego dnia. Dlatego synoptycy ostrzegają jednak, że największym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu i gradu. DO tego wiatr rozpędzający się do 90-100 kilometrów na godzinę. Warto też zwracać uwagę na komunikaty RCB.

Źródło: Onet, Interia

kto wygra wybory prezydenckie 2020 jasnowidz jackowski nowe wizje przepowiednie II tura

Kto wygra wybory prezydenckie? Jasnowidz Jackowski podał wynik II tury

justyna pochanke fakty odchodzi z tvn żegna się z widzami tvn24

Justyna Pochanke żegna się z TVN24. „Nie planowałam tego…”