w

Justyna Pochanke żegna się z TVN24. „Nie planowałam tego…”

Justyna Pochanke podjęła zaskakującą dla widzów decyzję. Po 19 latach pracy postanowiła pożegnać się z widzami TVN24. Przez ostatnie lata dziennikarka prowadziła „Fakty” w TVN.

justyna pochanke fakty odchodzi z tvn żegna się z widzami tvn24
Fot. Fakty TVN / screenshot

Justyna Pochanke podjęła zaskakującą dla widzów decyzję. Po 19 latach pracy postanowiła pożegnać się z widzami TVN24. Przez ostatnie lata dziennikarka prowadziła „Fakty” w TVN.

Justyna Pochanke odchodzi z TVN24

Nie planowałam tego, ale takie nieplanowane decyzje są najuczciwsze. A to jest moja decyzja. Chciałam się z Wami pożegnać – napisała Justyna Pochanke w pożegnalnym mailu do pracowników „Faktów” i stacji TVN24.

Dziennikarka rozpoczęła pracę w TVN24 w 2001 roku. Zrobiła szybką karierę, bo zaledwie 3 lata później została prowadzącą główne wydanie „Faktów” TVN. Miała bogate doświadczenie w pracy z mediami, bo zanim trafiła do TVN, była dziennikarką stacji Radio ZET.

– Ten zawód to moja pasja – dostałam więcej niż sobie wymarzyłam i dałam z siebie, ile mogłam. Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli – ekipie „Faktów” i TVN24. Widzom – bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi – bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. Fakty nigdy nie były łzawe – skomentowała Pochanke cytowana przez wirtualnemedia.pl

Justyna Pochanke – kim jest?

Jest absolwentką Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uzyskała absolutorium, ale nie zrobiła magisterium. Przez rok studiowała na Sorbonie na Wydziale Kultury i Cywilizacji Francji. W telewizji debiutowała jako dziecko, prowadząc w TVP1 program 5-10-15.

Przez 6 lat, do 2001, pracowała w Radiu Zet jako prezenterka i wydawca porannych wiadomości oraz prowadząca audycję „Nie do zobaczenia”. Ze stacji odeszła po konflikcie z jej władzami. Pisała felietony do tygodnika „Ozon”, współpracowała z miesięcznikiem „Sukces”.

Seria prestiżowych nagród

W 2005 otrzymała tytuł Dziennikarza Roku przyznawany przez miesięcznik branżowy „Press”. Jest laureatką sześciu Wiktorów: za rok 2002 w kategoriach osobowość telewizyjna oraz największe odkrycie telewizyjne 2002, za rok 2004 w kategorii najlepszy prezenter lub spiker TV, za rok 2005 w kategorii najlepszy prezenter lub spiker TV, za rok 2007 w kategorii najlepszy prezenter TV oraz za rok 2011 w kategorii komentator lub publicysta.

Jeśli chodzi o życie prywatne, dwukrotnie zamężna. Pierwszym wybrankiem był stomatolog Wojciech Ryncarz. Ma z nim córkę Zuzannę. Od 2004 żona Adama Pieczyńskiego, byłego dyrektora programowego TVN24.

Źródło: Press, Wikipedia

traba-powietrzna-ustronie-morskie

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim. Dziecko wśród rannych

sandra kubicka perfumy modelka kim jest

Sandra Kubicka: „Lubię robić rzeczy, których inni nie robią”