w ,

Danuta Dmowska-Andrzejuk w dwuznacznych słowach: „Żeby wyjąć, trzeba włożyć”

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zaskoczyła wypowiedzią dziennikarzy. W trakcie rozmowy z mediami powiedziała coś bardzo dwuznacznego.

danuta dmowska andrzejuk minister sportu legia warszawa inwestycje
Fot. KPRM / YouTube

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zaskoczyła wypowiedzią dziennikarzy. W trakcie rozmowy z mediami powiedziała coś bardzo dwuznacznego. Jednak uspokajamy, nie ma tu żadnego dziwnego podtekstu. O co chodzi?

Minister sportu o inwestycjach w sport

To, co powiedziała minister sportu, wprawiło dziś dziennikarzy w osłupienie. Nie było w tym jednak żadnego podtekstu. Chodziło o inwestycje w sport i trudno nie przyznać szefowej resortu sportu oczywistej racji. 38-letnia minister była obecna na otwarciu nowego centrum treningowego Legii Warszawa. Obiekt dostał wsparcie aż 23 mln zł.

POPULARNE
Druga fala koronawirusa? Minister Szumowski ujawnił, kiedy to nastąpi

Zawsze żeby coś wyjąć, trzeba najpierw włożyć. W myśl tej zasady trzeba inwestować w sport od podstaw, aby potem osiągać wyniki na arenie międzynarodowej – stwierdziła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Miała tu na myśli przede wszystkim potrzebę przeznaczenia ogromnych środków finansowych na budowę nowoczesnych ośrodków treningowych. Inwestycje te mają objąć cały kraj.

Dziś dużym wyzwaniem będzie wejście w europejskie rozgrywki i zaistnienie jako klub. Mam nadzieję, że przy takich obiektach pozostaje już tylko ciężka praca i sukcesy powinny być. Nie ma wymówek – powiedziała minister sportu.

Inwestycje w sport nie zwalniają tempa

Wiele inwestycji, które realizujemy w ramach sportu wyczynowego, czyli te strategiczne, rozwijają się. Wspieramy nie tylko piłkę nożną ale i inne dyscypliny sportu. To m.in. stadiony lekkoatletyczne, które. Jest coraz lepsza infrastruktura, która sprzyja rozwijaniu talentów – kontynuowała w rozmowie z mediami szefowa Ministerstwa Sportu.

Czy z punktu ministerstwa jak i rozwoju sportu jako całości inwestycje są ważne? Owszem. Żeby zdobywać międzynarodowe sceny sportowe, musi być infrastruktura, a dopiero potem ciężka praca i być może sukcesy. Bez dobrej jakości nowoczesnych obiektów sportowych nie będzie sukcesów.

POPULARNE
Minister Rolnictwa wzywa bezrobotnych do pracy na wsi

Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk przy okazji rozmowy z dziennikarzami zapowiedziała, że rząd rozważa pełne otwarcie obiektów sportowych po epidemii. Obejmie to imprezy przy pełnych trybunach. Deklaracja zbiegła się z wejściem w życie rozporządzenia dotyczącego kolejnego etapu luzowania obostrzeń związanych z koronawirusem.

Źródło: Interia Sport

Co myślisz?

pies przywiązany do słupka uratowany organizacja peta

Pies przywiązany do słupka krótkim sznurem. Stał wiele dni w bezruchu

przekop mierzei wiślanej 7 ton bursztynu złoże odkrycie pis

Przekop Mierzei Wiślanej. Jarosław Kaczyński znalazł wielki skarb!