w ,

Danuta Dmowska-Andrzejuk w dwuznacznych słowach: „Żeby wyjąć, trzeba włożyć”

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zaskoczyła wypowiedzią dziennikarzy. W trakcie rozmowy z mediami powiedziała coś bardzo dwuznacznego.

danuta dmowska andrzejuk minister sportu legia warszawa inwestycje
Fot. KPRM / YouTube

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zaskoczyła wypowiedzią dziennikarzy. W trakcie rozmowy z mediami powiedziała coś bardzo dwuznacznego. Jednak uspokajamy, nie ma tu żadnego dziwnego podtekstu. O co chodzi?

Minister sportu o inwestycjach w sport

To, co powiedziała minister sportu, wprawiło dziś dziennikarzy w osłupienie. Nie było w tym jednak żadnego podtekstu. Chodziło o inwestycje w sport i trudno nie przyznać szefowej resortu sportu oczywistej racji. 38-letnia minister była obecna na otwarciu nowego centrum treningowego Legii Warszawa. Obiekt dostał wsparcie aż 23 mln zł.

POLECAMY:
Druga fala koronawirusa? Minister Szumowski ujawnił, kiedy to nastąpi

Zawsze żeby coś wyjąć, trzeba najpierw włożyć. W myśl tej zasady trzeba inwestować w sport od podstaw, aby potem osiągać wyniki na arenie międzynarodowej – stwierdziła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Miała tu na myśli przede wszystkim potrzebę przeznaczenia ogromnych środków finansowych na budowę nowoczesnych ośrodków treningowych. Inwestycje te mają objąć cały kraj.

Dziś dużym wyzwaniem będzie wejście w europejskie rozgrywki i zaistnienie jako klub. Mam nadzieję, że przy takich obiektach pozostaje już tylko ciężka praca i sukcesy powinny być. Nie ma wymówek – powiedziała minister sportu.

Inwestycje w sport nie zwalniają tempa

Wiele inwestycji, które realizujemy w ramach sportu wyczynowego, czyli te strategiczne, rozwijają się. Wspieramy nie tylko piłkę nożną ale i inne dyscypliny sportu. To m.in. stadiony lekkoatletyczne, które. Jest coraz lepsza infrastruktura, która sprzyja rozwijaniu talentów – kontynuowała w rozmowie z mediami szefowa Ministerstwa Sportu.

Czy z punktu ministerstwa jak i rozwoju sportu jako całości inwestycje są ważne? Owszem. Żeby zdobywać międzynarodowe sceny sportowe, musi być infrastruktura, a dopiero potem ciężka praca i być może sukcesy. Bez dobrej jakości nowoczesnych obiektów sportowych nie będzie sukcesów.

POLECAMY:
Minister Rolnictwa wzywa bezrobotnych do pracy na wsi

Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk przy okazji rozmowy z dziennikarzami zapowiedziała, że rząd rozważa pełne otwarcie obiektów sportowych po epidemii. Obejmie to imprezy przy pełnych trybunach. Deklaracja zbiegła się z wejściem w życie rozporządzenia dotyczącego kolejnego etapu luzowania obostrzeń związanych z koronawirusem.

Źródło: Interia Sport

pies przywiązany do słupka uratowany organizacja peta

Pies przywiązany do słupka krótkim sznurem. Stał wiele dni w bezruchu

przekop mierzei wiślanej 7 ton bursztynu złoże odkrycie pis

Przekop Mierzei Wiślanej. Jarosław Kaczyński znalazł wielki skarb!