w ,

Pożyczka na 60 dni – jak wybierać oferty online?

Pożyczka na 60 dni to jedno z najpopularniejszych zobowiązań szukanych przez konsumentów w Internecie.

pożyczka na 60 dni oferty jak wybrać najlepszą vivus pożyczki dla zadłużonych

Pożyczka na 60 dni to jedno z najpopularniejszych zobowiązań szukanych przez konsumentów w Internecie. Szybka dostępność i minimum formalności sprawiają, że pożyczkobiorcy chętnie korzystają z takich rozwiązań, gdy pilnie potrzebują gotówki. Jednak poszczególne oferty pożyczek krótkoterminowych różnią się między sobą kosztami i warunkami spłaty. Jak spośród nich wybrać najkorzystniejszą?

Jak pożycza statystyczny Polak?

Badania KRD pokazują, że Polacy z dużą ostrożnością podchodzą do pożyczania pieniędzy. Jednocześnie nie powstrzymuje ich to od zapożyczania się w różnych instytucjach. Pożyczają pieniądze najczęściej, gdy chcą kupić rzecz, która jest za droga, aby mogli ją mieć od razu (44%), a także w sytuacji, gdy pojawią się problemy finansowe (29%) oraz gdy mają nieprzewidziane wydatki (27%).

POLECAMY:
Kredyt mieszkaniowy luksusem? Koronawirus zmienił zasady gry

Statystyczny Polak ma przeciętnie 1,6 zobowiązania wobec różnych podmiotów pożyczkowych. Najczęściej konsumenci zadłużają się w banku (75%), a co piąty Polak robi to podczas zakupów ratalnych. Aby spłacić wszystkie swoje zobowiązania, przeciętny dłużnik musiałby przeznaczyć na to dwuletnie dochody.

Pożyczka na 60 dni. Na co najczęściej pożyczamy?

Polacy najczęściej pożyczają pieniądze na zakupy sprzętu RTV i AGD (43%) oraz na remont (31%) i zakup samochodu (28%). Rzadziej – na usługi medyczne (6%), prezent (6%) i wakacje (8%).

Dla wielu Polaków (42%) pożyczki są naturalnym rozwiązaniem w przypadku braku gotówki, ale tylko pod warunkiem, że decyzję o wzięciu zobowiązania podejmują świadomie i są w stanie ją spłacić.

Aż dwie piąte naszych rodaków twierdzi, że unika zadłużenia, a jeśli posiada jakieś, stara się je jak najszybciej spłacić. 37% ankietowanych woli zaczekać z zakupem, żeby zebrać potrzebną kwotę, niż się zadłużać. Czasami jednak warto sięgnąć po szybką pożyczkę i wybrać dłuższy termin jej spłaty – na rynku jest dostępna pożyczka na 2 miesiące.

Pożyczka to najpopularniejszy sposób na zdobycie gotówki na droższe zakupy, remont czy wakacyjny wyjazd. Korzystając z ofert dostępnych w Internecie, pieniądze można zdobyć szybko i bez skomplikowanych formalności – zauważa ekspert marki Vivus.

Takie rozwiązanie sprawia, że w ciągu jednego dnia możemy złożyć wniosek online, otrzymać pieniądze na konto i przeznaczyć je na niezbędne wydatki. Proste i jasne zasady udzielania pożyczek pozabankowych każdego roku przyciągają coraz więcej klientów potrzebujących szybkiego finansowania – podkreśla ekspert.

Chwilówki i kredyty gotówkowe – porównaj koszty

Każde zobowiązanie finansowe składa się z kwoty pożyczki (kapitału), odsetek i kosztów. Podpisując umowę pożyczkową, klient otrzymuje kapitał, natomiast zwrócić musi kwotę zobowiązania wraz z odsetkami i doliczonymi kosztami. Odsetki są naliczane od pożyczonej kwoty na podstawie oprocentowania pożyczki.

Koszty pozaodsetkowe mogą być różne, są one indywidualnie ustalane przez pożyczkodawcę. Zaliczamy do nich m.in. prowizję, marżę, opłatę przygotowawczą, administracyjną oraz ubezpieczenie. Wybierając pożyczkę online, warto zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale również na ilość i wysokość kosztów pozaodsetkowych.

Pożyczka darmowa lub za 0 zł

Szukając pożyczki na 60 dni, mamy do wyboru różne opcje. Wśród pożyczek krótkoterminowych znajdziemy na przykład bardzo atrakcyjne oferty darmowe (nazywane również pożyczkami za 0 zł). Propozycje te są skierowane wyłącznie do nowych klientów, którzy nigdy nie korzystali z usług danej instytucji pozabankowej.

W ramach takiego zobowiązania pożyczkobiorca może pożyczyć kilkaset złotych na kilkadziesiąt dni i jeśli spłaci zadłużenie w określonym terminie, nie musi płacić odsetek ani innych kosztów. Jednak w przypadku, gdy spóźni się z płatnością, jest zobowiązany do zwrotu sumy pożyczki wraz z opłatami i odsetkami.

Gdzie szukać takich ofert? Najlepszy jest do tego Internet. Na przykład firma pożyczkowa Vivus oferuje nowym klientom w ramach pierwszej darmowej pożyczki kwotę od 100 do 3 000 zł. Tę sumę trzeba zwrócić w całości bez kosztów i opłat po 61 dniach.

Pożyczki online. Internetowe porównywarki

Wybierając pożyczkę krótkoterminową, można również skorzystać z porównywarki pożyczek. Wystarczy w niej wpisać kwotę zobowiązania, jaka nas interesuje oraz termin jego spłaty (np. 60 dni) i po chwili narzędzie pokaże nam kilka lub kilkanaście ofert. Teraz wystarczy je porównać, biorąc pod uwagę wysokość kosztów lub całkowitą kwotę do spłaty, i wybrać najlepszą ofertę.

POLECAMY:
Macie konto w tym banku? Szykuje się duże ułatwienie dla klientów

Wygodne jest również to, że z porównywarki chwilówek możemy od razu zostać przekierowani na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy. Tam wystarczy wypełnić formularz informacyjny i przesłać go do instytucji pozabankowej.

Następnie należy wykonać przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę (1 gr lub 1 zł) z własnego konta na rachunek firmy pożyczkowej w celu potwierdzenia tożsamości. Decyzja pożyczkowa jest przesyłana w wiadomości SMS lub na adres e-mail. Natomiast środki z pożyczki zostaną przelane na konto pożyczkobiorcy. Dokumenty są dostarczane w wersji elektronicznej na adres e-mail.

Pożyczka krótkoterminowa to zobowiązanie, które może być pomocne przy nagłych, niespodziewanych wydatkach. Dzięki temu, że takie oferty są dostępne online, formalności można załatwić w kilka minut.

To bardzo ułatwia uzyskanie finansowania i przyspiesza cały proces pożyczkowy. Jednak wybierając ofertę przez Internet, nie można zapomnieć o sprawdzeniu wysokość kosztów pożyczki.

spotkanie duda trzaskowski pałac prezydencki wybory

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski spotkali się. „Wyraziłem żal”

muzeum auschwitz znalezisko w dziecięcych bucikach niesamowite

Muzeum Auschwitz. Poruszające znalezisko w dziecięcych bucikach