w

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski spotkali się. „Wyraziłem żal”

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w końcu się spotkali. To pierwsza wizyta konkurenta urzędującego prezydenta od ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich.

spotkanie duda trzaskowski pałac prezydencki wybory
Fot. Jakub Szymczuk / Kancelaria Prezydenta RP

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w końcu się spotkali. To pierwsza wizyta konkurenta urzędującego prezydenta od ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich. O czym politycy rozmawiali?

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski – doszło do spotkania

Prezydent Duda przede wszystkim wyraził żal, że wcześniej nie doszło do takiego spotkania, choćby w wieczór wyborczy. Dobrze jednak, że w końcu do spotkania doszło.

POLECAMY:
Arena Trzaskowskiego porażką? Duda w Końskich z trzykrotnie większą widownią

Chciałem, żeby tamto spotkanie niezależnie od tego, kto te wybory wygrał, miało taki charakter pewnego symbolu i żeby stało się to polską tradycją na przyszłość – powiedział Andrzej Duda tuż po spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim.

Zwłaszcza kiedy zostaje już tylko tych dwóch kandydatów i mamy do czynienia z II turą wyborów, to żeby później po tej kampanii, która najczęściej jest znacznie mocniejsza, bardziej emocjonalna, kiedy wiemy że są te wielkie polityczne emocje, to żeby tych dwóch kandydatów spotkało się i po zakończeniu kampanii, która jest takim specyficznym spektaklem politycznym po prostu uścisnęli sobie ręce – kontynuowała głowa państwa.

Spotkanie Duda-Trzaskowski. Potrzebny i ważny gest?

Myślę, że to są ważne gesty, które Polacy powinni widzieć jak najczęściej po to, żeby uświadamiać sobie, że polityka to jest generalnie wspólna sprawa, że Polska to jest wspólna sprawa – zaznaczył Andrzej Duda.

Zdaniem prezydenta trzeba teraz robić wszystko, żeby zasypywać wszelkie podziały między Polakami, „żeby całe społeczeństwo widziało, że można sobie po prostu podać dłoń”.

Rozmawialiśmy stanowczo, ale merytorycznie. Jedną z ważnych kwestii, które omawialiśmy była kondycja samorządów. Przedstawiłem prezydentowi projekt ustawy zakładający zwiększenie ich bezpieczeństwa finansowego – napisał po spotkaniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

POLECAMY:
Andrzej Duda o przyszłości 500 plus. Padły kolejne istotne deklaracje

Rafał Trzaskowski zaznaczył też, że ma mnóstwo tematów do rozmowy z prezydentem Dudą, co stwierdził tuż przed wejściem do Pałacu Prezydenckiego. – Nie chodzi o to, żeby to był tylko symbol, tylko żeby za tym poszły konkrety – podkreślił prezydent stolicy. Zapowiedział również, że chce przedstawić prezydentowi konkretne propozycje.

Źródło: Onet, Kancelaria Prezydenta RP, Twitter / R. Trzaskowski

najstarszy kot na świecie nie żyje rubble

Najstarszy kot na świecie zmarł. Przeżył w szczęściu 31 lat

pożyczka na 60 dni oferty jak wybrać najlepszą vivus pożyczki dla zadłużonych

Pożyczka na 60 dni – jak wybierać oferty online?