w

Piotr Szczepanik nie żyje! Ogromna strata dla świata muzyki

Piotr Szczepanik nie żyje! Piosenkarz, gitarzysta i aktor uwielbiany przez wszystkich. Czy jest w Polsce ktoś, kto nie zna jednej z jego najpiękniejszych ballad o miłości?

piotr szczepanik nie żyje rodzina piosenki wiek

Piotr Szczepanik nie żyje! Piosenkarz, gitarzysta i aktor uwielbiany przez wszystkich. Czy jest w Polsce ktoś, kto nie zna jednej z jego najpiękniejszych ballad o miłości? Piosenkarz zmarł w wieku 78 lat, o jego śmierci media poinformowała córka.

Piotr Szczepanik nie żyje

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia – po wielu latach zmagań z chorobą – odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik – przekazała smutną wiadomość Polskiej Agencji Prasowej Jagoda Maria Szczepanik, córka piosenkarza.

Piotr Szczepanik nigdy nie gonił za wielką karierą. Ona przyszła sama. Jak sam twierdził, nigdy nie czynił żadnych zabiegów, ani specjalnie się nie starał, aby stać się bardzo popularną osobą. Jako człowiek skromny mówił, że piosenki, które śpiewał, stawały się hitami i szlagierami tylko dzięki słuchaczom.

Kim był Piotr Szczepanik? Odszedł wielki człowiek

Urodził się 14 lutego 1942 roku. Po maturze współpracował z lubelskim Teatrem Lalki i Aktora. W latach 60. i 70. z Bohdanem Łazuką i Jackiem Fedorowiczem prowadził program estradowo-kabaretowy „Popierajmy się„.

Szczepanik studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i tam rozpoczął działalność artystyczną w kabarecie „Czart” i teatrze Akademii Medycznej „Dren 59”. Debiutował w 1963 na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Znany z takich przebojów jak „Żółte Kalendarze”, „Kochać”, „Goniąc kormorany”, „Puste koperty”, „Zabawa podmiejska”, „Nigdy więcej” i innych.

Kiedy tworzył, młodzież szalała w rytmach big-bitu czy rodzącego się dopiero rock’n’rolla. Mimo to na muzycznej scenie znalazło się miejsce dla obdarzonego ciepłym głosem piosenkarza.

Zaangażowanie polityczne

Wraz z NSZZ „Solidarność” od 1980 przez cały stan wojenny do 1989 r. był organizatorem Festiwalu Piosenki Prawdziwej (1981) oraz koncertów w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

Był artystą, ale czasem angażował się też w politykę. W 2005 został członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, w 2007 poparł Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych, a także zasiadł w komitecie honorowego poparcia PiS-u. W 2010 poparł Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Źródło: Wikipedia, RMF FM, PAP

podwyżki dla posłów terlecki sejm wynagrodzenia parlament

Podwyżki dla posłów. Polityk PiS powiedział, co myśli o Polakach

konsumpcja wydatki koniunktura pkb polacy pkb

Konsumpcja leży i kwiczy. Rezygnujemy z wakacji i jedzenia, bo nie mamy na rachunki