w ,

Julia Tymoszenko z koronawirusem. Jest w stanie krytycznym

Julia Tymoszenko, była premier Ukrainy i szefowa opozycyjnej partii Batkiwszczyna, zachorowała na COVID-19. Jej stan lekarze określają jako ciężki.

julia tymoszenko koronawirus szpital stan ciężki

Julia Tymoszenko, była premier Ukrainy i szefowa opozycyjnej partii Batkiwszczyna, zachorowała na COVID-19. Jej stan lekarze określają jako ciężki. Oto najnowsze fakty o stanie jej zdrowia.

Julia Tymoszenko ma koronawirusa

– Tak, niestety to prawda. Test pokazał, że Julia ma koronawirusa. Stan oceniany jest jako ciężki. Temperatura do 39. Walczy! – czytamy na profilu Maryny Soroki, rzeczniczki Tymoszenko, na Facebooku. Z kolei internetowy portal Ukraińska Prawda podaje, że koronawirusa mają również członkowie rodziny byłej premier.

POLECAMY:
Andrzej Sośnierz: "W Polsce jest nawet 150 tys. osób zakażonych koronawirusem"

Łącznie na Ukrainie zakażenie koronawirusem wykryto u 105 tys. osób, a z tego powodu zmarło niespełna 2,3 tys. chorych. Wyzdrowiało 52 tys. pacjentów. Dlatego w tym kraju, podobnie jak w Polsce, odnotowywane są w ostatnim okresie rekordowe dzienne liczby zakażeń.

Koronawirus na Ukrainie

Julia Tymoszenko to ukraińska polityk, doktor ekonomii, była wicepremier, premier Ukrainy w 2005 oraz od 2007 do 2010. Założycielka i liderka partii Batkiwszczyna oraz Bloku Julii Tymoszenko. Przed rozpoczęciem kariery politycznej pracowała w branży energetycznej, stając się jedną z najbogatszych osób w państwie.

W 2005 po zwycięstwie pomarańczowej rewolucji została pierwszą kobietą na stanowisku premiera Ukrainy. Bez powodzenia kandydowała w wyborach prezydenckich w 2010, 2014 oraz 2019.

26 sierpnia podano, że zakażona koronawirusem była premier Ukrainy Julia Tymoszenko znajduje się w stanie krytycznym. Informację o jej stanie zdrowia przekazał Wadym Iwczenko, deputowany Batkiwszczyny.

Źródło: Facebook, Wyborcza.pl

ochrona praw zwierzat ustawa znecanie sie

Ochrona praw zwierząt w Polsce wciąż kuleje. Czy doczekamy się zmian?

robert lewandowski ojciec lewandowskiego łzy wywiad liga mistrzów

Robert Lewandowski cały we łzach. Przerwał wywiad prosząc o przerwę