w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Tadeusz Rydzyk otrzyma kolejne miliony? Porażająca suma

Tadeusz Rydzyk znów może się uśmiechnąć. Na konto należącej do niego fundacji Lux Veritatis wpadną kolejne miliony złotych.

tadeusz rydzyk lux veritatis oko press dotacja fundusz sprawiedliwości
Fot. YouTube / Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Tadeusz Rydzyk znów może się uśmiechnąć. Na konto należącej do niego fundacji Lux Veritatis wpadną kolejne miliony złotych. Pieniądze pochodzić mają z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Tadeusz Rydzyk dostanie duży przelew

Jarosław Kaczyński ustawą o nazwie „Piątka dla zwierząt” podpadł szefowi Radia Maryja. Okazało się bowiem, że zakaz hodowli zwierząt futerkowych mocno uderza w finanse jednego z największych darczyńców biznesu Tadeusza Rydzyka. Chodzi o Szczepana Wójcika, który jest uważany za potentata w tej branży. Dlatego też nieoficjalnie mówi się o nim, że jest „królem norek„.

PiS musi jakoś zrekompensować te straty ojcu Rydzykowi, bo inaczej radio z Torunia stanie przed groźbą upadłości. Czy to kolejna próba kupienia przychylności Rydzyka? W mediach pojawiają się bowiem przecieki o planowanych kolejnych przelewach milionów złotych na konto redemptorysty.

7 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości?

Jak podaje portal internetowy OKO.press, w sumie do roku 2023 Ministerstwo Sprawiedliwości ma z tzw. Funduszu Sprawiedliwości przelać na konta Tadeusza Rydzyka miliony złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Jego prowadzenie wydaje się być bardzo kosztowne.

Duchowny z Torunia prosił podobno o 7 milionów złotych. Czy już z tego Tadeusz Rydzyk cokolwiek otrzymał? Tego nie wiadomo. Według dziennikarzy OKO.press na konta fundacji Lux Veritatis do tej pory mogło wpłynąć ponad milion złotych. Do 2023 roku Tadeusz Rydzyk zostanie zasilony kolejnymi 4 milionami.

PiS hojny dla Rydzyka

Skąd tyle pieniędzy? Ministerstwo Sprawiedliwości przeleje je w ramach dotacji, której celem jest „przeciwdziałanie przyczynom przestępczości” w latach 2020-2023. To wynik konkursu Funduszu Sprawiedliwości. Kolejnym celem, na który środki będą przeznaczone, będzie „odpowiedź na falę dyskryminacji religijnej pojawiającej się na świecie i w Polsce„.

W lipcu 2019 r. ten sam portal informował, że w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Rydzyk mógł otrzymać co najmniej 214 milionów złotych. Tyle miały dostać wszystkie podmioty związane z duchownym z Torunia. W kwotę wliczono wszelkie dotacje na fundacje, spółki i uczelnię wyższą – Wyższą Szkołę Komunikacji Społecznej i Medialnej.

Źródło: OKO.press, gazeta.pl

andrzej duda łopata akcja sadzimy lipusz

Andrzej Duda walczy z łopatą. Wpadka była transmitowana na żywo

przemysław czarnek nowy minister sprawiedliwości ziobro dymisja kim jest rząd mniejszościowy rozpad koalicji

Przemysław Czarnek nowym ministrem sprawiedliwości? Ziobro do dymisji