w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Rydzyk będzie rwał włosy z głowy. Trudno uwierzyć w to, co mu zrobił Kaczyński

Tego się najbardziej znany duchowny w Polsce nie spodziewał. W minioną sobotę miało miejsce coroczne spotkanie Radia Maryja. Kaczyński zrobił coś, co się redemptoryście nie spodobało.

rydzyk pis sojusz tronu z ołtarzem redemptorysta radio maryja kaczyński pieniądze park pamięci
Redemptorysta z Torunia i jego związki z rządem. Sytuacja jest napięta... Fot. YouTube / screen

Coraz głośniej mówi się o tym, że sojusz tronu z ołtarzem się sypie. Prawo i Sprawiedliwość nie jest już tak przychylne osobie Tadeusza Rydzyka, najsłynniejszego duchownego w kraju. Było to szczególnie widać podczas corocznego spotkania Radia Maryja. Co tam zaszło?

Kaczyński już nie lubi o. Rydzyka? Te znaki mówią wszystko

Rodzina Radia Maryja miała swoje spotkanie już trzynasty raz. Jak co roku zebrała się, aby dziękować Matce Boskiej i Bogu za ostatnie 30-lecie swojej ukochanej katolickiej rozgłośni z Torunia. To, co jednak się tam wydarzyło, sprawiło, że wszyscy zastanawiają się nad jakością relacji pomiędzy partią rządzącą a założycielem Radia Maryja.

Na spotkaniu z rządu nie pojawił się kompletnie nikt, z wyjątkiem wyjątkowo konserwatywnego ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Warto tu przypomnieć, że rok temu na tym samym zgromadzeniu pojawili się wszyscy – od Jarosława Kaczyńskiego po ministra Mariusza Błaszczaka. Wszyscy wówczas tańczyli trzymając się za ręce.

W dodatku rok temu odczytano wszystkim zgromadzonym specjalnie napisany z tej okazji list prezydenta Andrzeja Dudy. W tym roku głowa państwa nie napisała nawet jednego słowa skierowanego do rodziny Radia Maryja. Wygląda na to, że na linii rząd – o. Rydzyk jest mocny zgrzyt.

Relacje partii rządzącej i jej lidera – Jarosława Kaczyńskiego – do osoby o. Rydzyka są, delikatnie mówiąc, chłodne. Sporo bowiem w ostatnich miesiącach mówi się o kolejnych skandalach seksualnych w kościele. To powoduje, że być może lider Zjednoczonej Prawicy nie chce działać na nerwy swojemu najtwardszemu elektoratowi.

Kaczyński nie chce denerwować elektoratu? Iskrzy na linii rząd – Toruń

Warto tu przypomnieć słynne słowa redemptorysty wygłoszone w świątyni: „To, że ksiądz zgrzeszy? No zgrzeszył, a kto nie ma pokus?” Być może to zdanie spowodowało, że Jarosław Kaczyński zdecydował się trzymać ojca dyrektora na dystans. Minister edukacji mimo to zjawił się w Toruniu i wygłosił płomienną mowę.

Co by było, gdyby nie Radio Maryja? Walec laicyzacji przejechałby nas jak na Zachodzie. Myśląc o przeszłości, dziękujemy za Radio Maryja – powiedział w trakcie wrześniowej uroczystości. Obecność ministra edukacji nie jest jednak przypadkowa. Oznacza ona kolejne prezenty i wsparcie dla dzieł Tadeusza Rydzyka. Minister został patronem spotkania rodziny Radia Maryja. Idą za tym wymierne korzyści.

POLECAMY:
Jarosław Kaczyński zaskakująco o Rydzyku. Tego się duchowny nie spodziewał

Nie tak dawno wybudowany pod Toruniem Park Pamięci Narodowej znalazł się oficjalnie na liście punktów edukacyjnych dla dzieci ze szkół podstawowych. To oznacza, że każda szkoła, która zorganizuje do parku wycieczkę, będzie miała współfinansowane koszty podróży i organizacji wyprawy.

nowe obostrzenia od 1 grudnia omicron

Rząd w strachu! Od 1 grudnia nowy pakiet obostrzeń. „Trzeba działać bardzo pilnie”

Inwentaryzacja budynków

Inwentaryzacja budynków – komu i do czego może się przydać?