w

OMGOMG

Andrzej Duda walczy z łopatą. Wpadka była transmitowana na żywo

Andrzej Duda stoczył prawdziwą bitwę z łopatą w ręku i tę bitwę przegrał. Wpadkę na żywo relacjonowała telewizja.

andrzej duda łopata akcja sadzimy lipusz
Fot. Twitter, Facebook (prezydentpl)

Andrzej Duda stoczył prawdziwą bitwę z łopatą w ręku i tę bitwę przegrał. Jak wiemy ze znanego powiedzonka, że każdy mężczyzna powinien postawić dom, zasadzić drzewo i zrobić dziecko. Córkę już ma, mieszkać gdzie ma, ale z drzewem nie będzie już tak łatwo.

Andrzej Duda na łopacie. Dramatyczna walka

Z pozoru proste zadanie okazało się wielkim wyzwaniem dla urzędującego prezydenta. Głowa państwa nie trafiła na dobry grunt, a wszystkiemu przyglądały się media i zgromadzeni ludzie. Prezydent wraz z małżonką sadzili nowe drzewa na terenie Nadleśnictwa Lipusz. W 2017 roku huragan zniszczył tam wielki zalesiony obszar.

ANDRZEJ DUDA I ŁOPATA – ZOBACZ NAGRANIE

Internauci szybko wychwycili dramatyczne zmagania prezydenta z łopatą i wrzucili nagranie do sieci. Właściwie nie była to łopata, a tzw. kostura, czyli urządzenie specjalnie stworzone do robienia dołów pod sadzonki). Całość w ramach akcji #sadziMY. To już jej kolejna edycja. Całe zdarzenie było relacjonowane w telewizji na żywo. Prezydent nie będzie z tego zadowolony.

Lipusz i huragan stulecia

Prawie 10 mln m3 powalonych i połamanych drzew. Niemal 120 tys. ha uszkodzonych lasów, w tym 39,2 tys. ha do całkowitego odnowienia. Tak dramatyczny był skutek nawałnic, które przeszły w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. W sumie obszar zniszczeń to prawie dwie powierzchnie Warszawy.

Las to nasze wspólne dobro: to niezbędny czynnik równowagi ekologicznej, to czystsze powietrze i jakże ważna dzisiaj retencja wody, poprawa obiegu wodnego. To wreszcie miejsce, w którym możemy odpocząć od miejskiego zgiełku i możemy mieć kontakt z przyrodą – mówiła Pierwsza Dama podczas akcji.

POLECAMY:
"Dziadoski kraj!" Andrzej Duda w ostrych słowach na wiecu

Wcześniej Prezydent w rozmowie z Polsat News zachęcał wszystkich do udziału w sadzeniu drzew. – To po pierwsze rozwijanie lasów w Polsce, po drugie to czyste powietrze, bo przecież drzewa nie tylko produkują dla nas tlen, ale przede wszystkim pochłaniają dwutlenek węgla i likwidują zanieczyszczenia. Dlatego to ich wielka rola dla nas, dla naszego zdrowia, samopoczucia – wskazywał, podkreślając, że tam, gdzie są drzewa, tam można również odpocząć.

Prezydenta – o dziwo – w obronę wziął dziennikarz i redaktor naczelny Newsweek Polska Tomasz Lis.

Źródło: Twitter, Wirtualna Polska

ziobro dymisja zjednoczona prawica koniec dobrej zmiany rząd mniejszościowy przedterminowe wybory

Zbigniew Ziobro do dymisji? „To już koniec dobrej zmiany”

tadeusz rydzyk lux veritatis oko press dotacja fundusz sprawiedliwości

Tadeusz Rydzyk otrzyma kolejne miliony? Porażająca suma