w

Park Rydzyka uruchomiony! Kaczyński: „Bóg obdarzył go misją”

Ojciec Rydzyk otworzył w sąsiedztwie swojej uczelni w Toruniu wielką inwestycję. Miało miejsce huczne otwarcie Parku Pamięci Narodowej.

park rydzyka toruń kaczyński WSKSiM tężnie rydzyka geotermia
Fot. Poland Daily (screenshot)

Ojciec Rydzyk otworzył w sąsiedztwie swojej uczelni w Toruniu wielką inwestycję. Miało miejsce huczne otwarcie Parku Pamięci Narodowej Polaków ratujących Żydów w okresie II wojny światowej. Złośliwi i przeciwnicy duchownego nazywają inwestycję „Park Rydzyka”.

Park Rydzyka. Ojciec Rydzyk z kolejnym projektem

Park Pamięci Narodowej to spora inicjatywa, ale na pewno też dość ważna. Upamiętnia Polaków, którzy w okresie II wojny światowej zdecydowali się podjąć wyzwanie ratowania Żydów przed śmiercią. Park hucznie zainaugurowano w minioną sobotę. Obecny był tam m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

POLECAMY:
o. Rydzyk o dojeniu i gwałtach. Tego ludzie się nie spodziewali [NAGRANIE]

Jarosław Kaczyński, szef Prawa i Sprawiedliwości, wygłosił prawdziwą laurkę dla szefa Radia Maryja. Zgodnie ze słowami, jakie wypowiedział, Ojciec Rydzyk „został obdarzony przez Boga szczególną misją„. Tymi słowami działanie rozpoczął w minioną sobotę Park Pamięci Narodowej. Hasło przewodnie? „Zachowali się, jak trzeba„.

Kaczyński o Rydzyku: „Boska misja”. Kosztowała 5 mln zł?

To kolejna inwestycja Ojca Rydzyka na terenie, którym włada jego fundacja. Złośliwi nazywają to miejsce „Park Rydzyka„. Obok nowego parku stoi już wielka ozłocona świątynia oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Nieopodal powstać ma też inwestycja w geotermię.

Park upamiętnia wszystkich Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów przed nazistami. Ponad 18 457 nazwisk wyryto na tablicach ustawionych na terenie nowej inwestycji. Podczas uruchamiania inwestycji wszystkie słupy pamiątkowe podświetlono kolorami flagi Polski.

Park nie tylko ma za zadanie krzewić w Polakach patriotyzm. Obok mamy teren typowo rekreacyjny, w tym dwie nowe tężnie. Trzeba przyznać, że całość robi ogromne wrażenie. Nowa inicjatywa została też poświęcona kropidłem metropolity gdańskiego w towarzystwie całego kierownictwa PiS.

Mateusz Morawiecki (wg. informacji OKO.Press.) przeznaczył na park 5 mln zł z rezerwy budżetowej.

Laudacja prezesa PiS. „Godność najważniejsza”

Szef PiS nie oszczędzał słów i takiej laudacji na pewno Ojciec Rydzyk się nie spodziewał. Podejrzewamy, że nie raz się zaczerwienił ze wstydu

POLECAMY:
Tadeusz Rydzyk sprzedaje krzyże antywirusowe. "Łaska obrony przed groźbą choroby"

–- Ta inicjatywa ojca dyrektora, którego Bóg obdarzył jakąś szczególną misją, jest realizowana krok po kroku, z udziałem bardzo wielu ludzi. Dlatego ten Park dobrze się przysłuży, przysłuży się przeciwstawieniu temu, co ma nas na różne sposoby pogrążyć, uderzyć w naszą godność i w jakimś dalej posuniętym planie naszej inne interesy, choć godność jest tu niewątpliwie najważniejsza, bo ona nie ma swojej ceny – powiedział Jarosław Kaczyński.

Źródło: YouTube, Onet

marzena rogalska profilaktyka rak ginekolog badania profilaktyczne dotykam

Marzena Rogalska: „Należy uświadamiać nastolatki”

artur boruc powrót legia warszawa ekstraklasa transfer powrót

Artur Boruc wraca do Warszawy. Czy król piłki zmieni losy Legii Warszawa?