w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Hołownia z ostrym apelem do rządu. „To jest jakaś paranoja!”

Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050, wystosował ostry apel do premiera rządu Mateusza Morawieckiego.

szymon hołownia polska 2050 twitter facebook szpitale koronawirus testy na koronawirusa
Fot. Twitter / Szymon Hołownia

Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050, wystosował ostry apel do premiera rządu Mateusza Morawieckiego. Chodzi o to, co aktualnie dzieje się w aptekach. Polityk nazwał to paranoją.

Szymon Hołownia. Ostry apel do premiera

Rząd zakontraktował 2 mln szczepionek na grypę, w tej chwili minister Niedzielski negocjuje kolejne pół miliona. Nadal jesteśmy poniżej wszelkich możliwych progów bezpieczeństwa – ocenił Hołownia.

Chciałbym zaapelować do polskiego rządu, żeby jak najszybciej doprowadził do tego, byśmy w polskich aptekach mieli wystarczającą ilość szczepionek dla tych, którzy chcą zaszczepić się na grypę sezonową. To jest rzecz, która naprawdę może uratować ludziom życie – stwierdził lider Stowarzyszenia Polska 2050.

Według Hołowni obecnie w Polsce mamy do czynienia z przedziwną sytuacją. Chodzi o szczepionki na grypę. Doszły do niego głosy, że ludzie chcący zaszczepić się na tę chorobę odchodzą z aptek z kwitkiem. To ma zdaniem polityka zagrażać bezpieczeństwu, biorąc pod uwagę, że mamy jednocześnie trwającą epidemię innej choroby.

Polityk odniósł się też do małej liczby przeprowadzanych testów na koronawirusa.

– W Polsce robimy testów w skali UE więcej niż Bułgaria. Jesteśmy na przedostatnim miejscu. Musimy tych testów robić bardzo dużo więcej – przekonywał Hołownia. Jego zdaniem Polska stoi przed wielkim wyzwaniem, bo rząd zajmuje się tylko sobą, a koronawirus pogrąża nasze finanse, zdrowie i gospodarkę.

„To paranoja, na którą państwo nie może sobie pozwolić”

Na konferencji wraz z Szymonem Hołownią wystąpiła dziś prof. Urszula Demkow z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ona również nie przebierała w słowach i wyraziła się krytycznie o służbie zdrowia. Jej zdaniem w okresie pandemii COVID19 i tak słaby już dostęp do opieki dodatkowo się pogorszył. Zdaniem profesor najgorsza sytuacja dotyczy ludzi chorych na raka, seniorów oraz dzieci.

Jedyny pozytyw z konferencji jest taki, że lekarze czują się w szpitalach bezpiecznie.

– My w szpitalach mamy procedury, nosimy maski, dezynfekujemy powierzchnie – podkreśliła ekspertka. Dlatego też złapanie koronawirusa w placówce szpitalnej jest dużo mniejsze niż np. na weselu czy w wielkim sklepie.

Źródło: RMF FM, Twitter

koniec facebooka koniec ery facebooka instagrama messengera rodo dane osobowe

Koniec Facebooka i Instagrama w Europie? Portalowi zostały 3 tygodnie

imm onet opiniotwórcze media w polsce sierpień 2020 onet tvn24 money.pl polsat radio maryja

IMM: Onet najbardziej opiniotwórczym portalem w sierpniu 2020