w

IMM: Onet najbardziej opiniotwórczym portalem w sierpniu 2020

Według cyklicznego badania Instytutu Monitorowania Mediów IMM 1. miejsce na podium najbardziej opiniotwórczych polskich mediów zdobył Onet.

imm onet opiniotwórcze media w polsce sierpień 2020 onet tvn24 money.pl polsat radio maryja

Onet został najbardziej opiniotwórczym portalem w sierpniu 2020 r. Według cyklicznego badania Instytutu Monitorowania Mediów IMM podium najbardziej opiniotwórczych polskich mediów w sierpniu br. kolejny miesiąc z rzędu zajęły te same portale.

IMM. Ranking opiniotwórczych mediów w sierpniu 2020 r.

To kolejno portal Onet, stacja TVN24 i dziennik Rzeczpospolita. W TOP 15 znalazły się także Program 24 Polskiego Radia i TV Trwam – oba tytuły ze wzrostem aż o jedenaście pozycji względem ubiegłego miesiąca – czytamy w raporcie IMM.

POLECAMY:
Najbardziej opiniotwórcze media w czerwcu. Najnowszy ranking

Ranking ogólny niezmienne od ponad roku otwiera Onet.pl z wynikiem 5,2 tys. publikacji. Wśród materiałów redakcji najczęściej upowszechnianych w innych mediach znalazła się m.in. sprawa ustępstw Polski w przedmiocie immunitetu dla amerykańskich żołnierzy podczas negocjacji z USA nad Wspólną Deklaracją Współpracy Obronnej. Z innych tematów rozmowa z Bronisławem Komorowskim, który ze względu na obawę przez zarażeniem się koronawirusem zapowiedział swoją nieobecność w Zgromadzeniu Narodowym. To wtedy Andrzej Duda został oficjalnie zaprzysiężony na drugą kadencję.

Miejsce drugie zajął dziennik Rzeczpospolita, którego artykuł wraz z sondażem na temat projektu wydzielenia Warszawy i przyległych do niej powiatów z województwa mazowieckiego był szeroko udostępniany w innych materiałach mediowych. Na miejscu trzecim uplasowała się stacja TVN24 między innym za sprawą wypowiedzi na antenie rzecznika rządu Piotra Müllera nt. formy wypłacania świadczeń 500 plus, czy sankcji finansowych dla przedsiębiorstw, które nie przestrzegają obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Jedynka i TV Trwam na czele

Program Pierwszy Polskiego Radia (Jedynka) zanotował wzrost o trzy miejsca m.in. w związku z wywiadem z ówczesnym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, który zapowiedział w nim szereg nowych kontroli w zakresie epidemii COVID-19.

O jedenaście miejsc natomiast wzrosła pozycja TV Trwam ze względu na liczne publikacje o kontrowersyjnych wypowiedziach na antenie telewizji łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego, który mówił m.in. o „wirusie LGBT”. Taki sam wzrost w rankingu zanotowała także Stacja 24 Polskiego Radia, na którego antenie Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar pytany był m.in. o przygotowania systemu oświaty do walki z koronawirusem.

Najbardziej opiniotwórcze gazety i czasopisma

Miejsce pierwsze i drugie w kategorii najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych, podobnie jak w ubiegłym miesiącu, zajęły kolejno tytuły Rzeczpospolita – cytowana ponad 3,4 tys. razy i Dziennik Gazeta Prawna z wynikiem 1,7 tys. powołań.

Podium zamyka natomiast Super Express, którego pozycja wzrosła o dwa miejsca względem lipca br. między innymi dzięki donosom redakcji, iż ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski wakacje spędzał na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura. Wzrost aż o piętnaście pozycji w stosunku do ubiegłego miesiąca zanotował dwutygodnik Wspólnota (679 wycinków), na który w związku z publikacją rankingu zamożności polskich samorządów za rok 2019 powoływano się setki razy.

POLECAMY:
Zalukaj.com nie działa. Uważajcie na jego podróbki! Można stracić pieniądze

Tygodnik Wprost na miejscu ósmym z wynikiem 440 cytowań (ponad dwa razy więcej niż w lipcu br.) między innymi za sprawą wywiadu z Prezydentem Andrzejem Dudą, w którym wspominano temat emerytur stażowych. Największy zaś wzrost w tej kategorii dotyczy tygodnika Sieci, który w sierpniu opublikował wywiad z premierem Matuszem Morawieckim m.in. na temat kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią.

Z tygodników, dwutygodników, miesięczników i dwumiesięczników miejsce pierwsze kategorii zajął dwutygodnik Wspólnota (679 cytowań), na który w związku z publikacją rankingu zamożności polskich samorządów za rok 2019 powoływano się setki razy. Na drugim miejscu natomiast znalazł się Wprost (440 cytowań), na łamach tygodnika wypowiadał się między innymi Prezydent Andrzej Duda. Czołówkę tej kategorii z wynikiem 323 cytowań zamyka tygodnik Sieci, który między innymi opublikował wywiad z premierem Matuszem Morawieckim.

Najczęściej cytowanym – 208 razy – tytułem kategorii w sierpniu okazał się miesięcznik Press, na który często powoływano się w związku z publikacją szczegółowych informacji nt. powołania przez Radę Mediów Narodowych na prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Na kolejnych miejscach podium znalazły się magazyny Forbes oraz Perspektywy.

Do rankingu zaklasyfikował się również tytuł Zwierciadło, w przypadku którego redaktorzy opublikowali na łamach pisma list Macieja Sthura do córki Matyldy, która skończyła w tym roku 20 lat – wynika z raportu IMM.

Najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjne i radiowe

Tytuł najbardziej opiniotwórczej stacji telewizyjnej w sierpniu, niezmiennie od początku roku 2020, zajmuje stacja TVN24 z wynikiem ponad 3,3 tys. cytowań. Na miejscu drugim znalazł się Polsat News, który na podium także utrzymuje się już od stycznia br., a za nim TVPinfo z wynikiem 716 wzmianek. O dwie pozycje w stosunku do lipca br. podniosła się też w rankingu TV Trwam.

W rankingu najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych pierwsze miejsce stale od początku roku zajmuje stacja RMF FM, którą w styczniu cytowano 2,2 tys. razy. Na miejscu drugim, podobnie jak w ubiegłym miesiącu, znalazł się Program I Polskiego Radia z wynikiem ponad 1 tys. powołań. Czołówkę zamyka natomiast Polskie Radio 24 cytowane w sierpniu 891 razy.

Znaczące wzrosty zanotowało zarówno Radio Gdańsk, w którym prezes PKN Orlen Daniel Obajtek udzielał wywiadu na temat przejęcia przez koncern Grupy Lotos, jak i Radio Wrocław, w którym gościem był premier Mateusz Morawiecki.

Najbardziej opiniotwórcze portale informacyjne

Na podium Onet.pl (5,2 tys. cytowań), za nim portal Wp.pl z wynikiem 2 tys. cytowań. Na miejscu trzecim Money.pl cytowany ponad 900 razy za sprawą wywiadu z początku sierpnia z Łukaszem Szumowskim.

Wzrosła również liczba cytowań portalu Wirtualnemedia.pl, na którego łamach redakcja m.in. informowała o zapowiadanych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji nowych stawkach abonamentu RTV, a także o ponownym powołaniu Jacka Kurskiego na prezesa TVP.

Źródło: Instytut Monitorowania Mediów

szymon hołownia polska 2050 twitter facebook szpitale koronawirus testy na koronawirusa

Hołownia z ostrym apelem do rządu. „To jest jakaś paranoja!”

toyoga aygo jbl edition 2020 nowa odsłona

Toyota Aygo JBL Edition. Nowa odsłona miejskiego auta