w

Hołownia zakłada partię! Nazwa i nazwisko lidera to zaskoczenie

Hołownia przystąpił do procesu rejestracji nowej partii politycznej – wynika z oświadczenia polityka. Przewodniczącym ugrupowania będzie jednak ktoś inny.

hołownia nowa partia polityczna polska 2050 kobosko nazwa partii hołowni
Fot. Facebook; Wikipedia

Hołownia przystąpił do procesu rejestracji nowej partii politycznej – wynika z oświadczenia polityka. Przewodniczącym ugrupowania będzie jednak ktoś inny.

Hołownia zakłada partię polityczną, ale nie będzie jej liderem

Przystępujemy do procesu rejestracji partii politycznej – oznajmił oficjalnie lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia. Nie wiadomo, jak ugrupowanie będzie się nazywało. Tajemnicze jest też nazwisko osoby, która stanie na czele ugrupowania. Są jednak przecieki.

Szymon Hołownia o swoich kolejnych ruchach poinformował media na konferencji prasowej. Były telewizyjny prezenter znany nam z programu „Mam Talent” (TVN) wszedł do polityki przy okazji wyborów prezydenckich. Bez powodzenia.

Potrzebna jest nowa polityka, która zaangażuje obywateli i pokaże ich sprawczość – przekonywał dziennikarzy. Czy przekona też obywateli? Póki co wiadomo tylko tyle, że jego polityka ma być „mądra” i oparta o wiedzę ekspertów.

„To będzie partia, jakiej jeszcze nie było”

Nasz ruch ma trzy elementy: głowę, serce i ręce. Głowę – czyli nasz Instytut Strategie 2050, serce – czyli stowarzyszenie Polska 2050 – dodał Hołownia. Przystąpił tym samym do procesu rejestracji kolejnej na naszej scenie politycznej partii. Zapowiedzi są huczne i obiecujące, a zwolennicy polityka powinni być zadowoleni.

To będzie partia, jakiej w Polsce jeszcze nie było – stwierdził na koniec Szymon Hołownia. Nazwy nowego ugrupowania na razie nie poznamy, ale są przecieki odnośnie osoby, która ma stanąć na czele formacji. To Michał Kobosko. Kim jest? To pełnomocnik wyborczy Hołowni z tegorocznej kampanii prezydenckiej.

POLECAMY:
Hołownia z ostrym apelem do rządu. „To jest jakaś paranoja!”

To będzie partia, która nie działa w ten sposób, że sobie założy ruch obywatelski po to, żeby sobie podnieść notowania czy poprawić pijar. To jest partia, którą ruch obywatelski zakłada po to, żeby mieć sprawczość w obszarze polityki, w którym potrzebujemy dzisiaj sprawczości, w którym obywatele muszą się znaleźć – zaznaczył Hołownia podczas konferencji.

Źródło: Fakt, Rzeczpospolita

katarzyna cichopek hakiel instagram ale jazda tvp2 emisja

Katarzyna Cichopek o wygłupianiu się: „Nie przepadam za…”

grzegorz puda minister rolnictwa renata beger piątka dla zwierząt kim jest puda

Grzegorz Puda ministrem rolnictwa, futrzarze przerażeni! „Boże, miej w opiece rolnictwo”