w ,

PiS polubiło LGBT? Zaskakujący zwrot akcji. Elektorat wściekły

Posłowie PiS podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. petycji poparli zakaz znieważania gejów i lesbijek. Czy elektorat to przełknie?

pis lgbt komisja znieważenie gejów lesbijek ideologia kodeks karny

PiS polubiło LGBT? Posłowie Zjednoczonej Prawicy podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. petycji poparli zakaz znieważania gejów i lesbijek. Za taki czyn ma grozić 5 lat więzienia. Elektorat PiS raczej nie będzie z tego zadowolony.

PiS przymila się do ruchów LGBT?

Jak czytamy we wtorkowej „Rzeczpospolitej”, podczas komisji sejmowej stało się coś zaskakującego. Prawo i Sprawiedliwość raczej znane jest z innej retoryki względem ruchów LGBT. Teraz okazało się, że posłowie partii rządzącej chcą kar za znieważanie homoseksualistów.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” jeden z posłów Koalicji Obywatelskiej przyznał, że ku jego zaskoczeniu za tymi rozwiązaniami było kilkoro posłów PiS. Projekt zmian w kodeksie karnym jego zdaniem poparli całkowicie świadomie.

Jak się nie rozmawia na poziomie zadęcia ideologicznego, lecz rzeczywistych mechanizmów pomocy prawnej, można dojść do takiego właśnie konsensusu – tłumaczy poseł KO. Trzeba zatem przyznać, że biorąc pod uwagę zdanie rządu na temat LGBT, jest to niebywały zwrot akcji, który może odbić się czkawką przy następnych wyborach.

Posłowie Zjednoczonej Prawicy się tłumaczą

Poseł PiS Grzegorz Wojciechowski po głosowaniu na komisji przyznał to, o czym piszemy. Poparcie dla zmian było całkowicie świadome.

Uważam, że dotychczasowe brzmienie artykułu jest wystarczające, ale petycje w jego sprawie są ponawiane w naszej komisji. Dlatego uznaliśmy, że powinna się wypowiedzieć Komisja Sprawiedliwości – wyjaśnia. Z kolei inny poseł, który poprosił o anonimowość, przyznał, że możliwe, iż doszło do zamieszania.

Wydarzenie to dla elektoratu Prawa i Sprawiedliwości może być zadziwiające. Politycy obozu rządzącego cały czas przekonują nas, że Polskę atakuje ideologia LGBT, która jest niebezpieczna dla naszego społeczeństwa. Mówi się w tym kontekście wprost o promowaniu dewiacji i pedofilii.

Ostro na ten temat wypowiedział się coraz bardziej nastawiony krytycznie do partii rządzącej Piotr Wielgucki (Matka Kurka).

Między bajki sobie włóżcie te wszystkie „spokojnie, to tylko projekt i petycja”. Wojnę ideologiczną przegrywa się w sferze symboli, PiS powinien tępić takie dewiacje w zarodku, a nie bawić się na beczce z prochem. Degradacja postępuje – przyznał publicysta.

To nie jest dziennikarska manipulacja, to prawda. PiS durnieje do reszty, będzie można pójść siedzieć za obrazę tożsamości płciowej, czyli Margota – dodał Wielgucki.

Źródło: Twitter, Polsat News

carstyle shiny garage ceny asortyment

Znakomite produkty Shiny Garage w konkurencyjnych cenach. Carstyle poszerza asortyment!

polacy boją się o przyszłość koronawirus epidemia pogorszenie sytuacji utrata pracy

Polacy niepewni swojej przyszłości. Już co trzeci obawia się o pracę