w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! HAHAHA!HAHAHA!

Margot w stroju Matki Boskiej. Jest doniesienie do prokuratury. „Zero tolerancji”

Margot, czyli Michał Sz., został zwolniony z aresztu. Tuż po jego opuszczeniu na Facebooku wrzucono zdjęcia działacza w stroju Matki Boskiej.

margot atak kto to działacz lgbt michał queer areszt 3 tygodnie matka boska obraza uczuć religijnych
Fot. Facebook / Stop Bzdurom

Margot, czyli Michał Sz., został zwolniony z aresztu tymczasowego. Od razu po opuszczeniu aresztu na profilach Stop Bzdurom i Polski Znak ByleJakości pojawił się podobne, obraźliwe zdjęcia.

Margot jak Matka Boska. Niżej napis obrażający Polskę

Jedno z nich to Margot w stroju Matki Boskiej z obraźliwym tekstem pod spodem. Politycy partii rządzącej zapowiadają złożenie doniesienia do prokuratury.

Fotografia działacza LGBT, który o sobie mówi Margot, z wyciągniętym środkowym palcem trafi do prokuratury. Na Facebooku działacz wrzucił zdjęcie, na którym jest okryty całunem Matki Boskiej i ma aureolę. Zdaniem działaczy partii rządzącej jest to profanacja i obrażanie uczuć religijnych.

Złożyłem doniesienie do prokuratury z Art. 196kk w związku z obrzydliwą grafiką przedstawiająca Michała Sz. jako Matkę Boską. Mam nadzieje, że prokuratura znajdzie autorów tej grafiki, ukrywających się za stroną w internecie, a sąd nie będzie pobłażliwy – napisał na Twitterze Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia Jarosława Gowina.

Obrażanie uczuć religijnych i czyn chuligański

Art. 196kk mówi o tym, że „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2„.

Ukrywają się pod stroną na Facebooku, oczekują tolerancji, ale sami plują na wartości wyznawane przez większość społeczeństwa – dodał działacz Zjednoczonej Prawicy.

Trzy tygodnie w areszcie

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o zwolnieniu z aresztu aktywisty LGBT Michała Sz., przedstawiającego się w mediach jako Małgorzata Sz. „Margot„. Aktywista spędził tam trzy tygodnie jako podejrzany o udział w ataku na działacza fundacji pro-life (czyn chuligański) i niszczenie mienia. Do zdarzeń doszło 27 czerwca 2020 r. Zgodnie z prawem działaczowi grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Po wyjściu z aresztu Margot napisał dodatkowo: „Na razie dajcie mi czas na czas z przyjaciółkami, miłość, seks i jedzenie.” Działacz dziękował też za wyrazy solidarności z nim. „Nie wątpcie w swoją siłę!” – skierował apel do innych działaczy LGBT.

Źródło: Stop Bzdurom / Facebook; Twitter

kim jest mikołaj cieśla love island 2 wyspa miłości sezon edycja uczestnicy polsat

Kim jest Mikołaj Cieśla, uczestnik programu Love Island 2?

latawiec porwał trzylatkę dziecko porwane przez latawiec tajwan festiwal

Latawiec porwał trzylatkę! Wiatr szarpał nią przez kilkanaście sekund ZOBACZ NAGRANIE